Główny Inspektor Sanitarny informuje, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu z obrotu wina pn. Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l, ze względu na brak na etykiecie informacji w języku polskim o obecności substancji alergennej – siarczynów. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergiczną.
Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) produkt nie stwarza ryzyka zdrowotnego.
Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt: wino Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l
Producent: Feind Lajos egyeni, Radványi utca 17, 8000 Székesfehérvár, Węgry
Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k.
Wycofaniem objęte są wszystkie partie wskazanego produktu, które na etykiecie nie zawierają informacji w języku polskim o obecności siarczynów.
Szczegółowe informacje na temat wycofywanego produktu znajdują się zarówno na stronie internetowej https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/newsii_wycofanie-wino, jak i w sklepach Lidl.
Zalecenia dla konsumentów:
Osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać wskazanego w komunikacie produktu. Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) artykuł nie stwarza ryzyka zdrowotnego.
Zwrotu można dokonać w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Uwaga, to wino może wywołać reakcję alergiczną
reakcję alergiczną to ja mam kiedy widzę flaszkę jabola za cenę o równowarto ści 5000% kosztów jego produkcji.bierzesz zgniłe owoce, tak 10 ton , wrzucasz do dużego pojemnika zalewasz wodą i zamykasz kapilarą.za jakiś czas po wybulgotaniu masz 100 000 flaszek jabola. jabolowi trzeba teraz nadać jakąś piękną nazwę, np rose de la mezon, albo wine di trevi, albo champagne de la original. kiedyś było to samo o nazwie wino owocowe. zmiana nazwy spowodowała zmiane ceny o kilka tysięcy procent.
0
Gravatar
Wesoły farmer
RE: Uwaga, to wino może wywołać reakcję alergiczną
w Polandii nie ma takich alergii, spokojnie dojcie.
0
Gravatar
Franz
RE: Uwaga, to wino może wywołać reakcję alergiczną
F powiedziała :
A które wino dzisiaj nie zawiera siarczynów?
Moje, które sam pędzę, albo sklepowe za 100 PLN :D

0
Gravatar
F
RE: Uwaga, to wino może wywołać u nich reakcję alergiczną
A które wino dzisiaj nie zawiera siarczynów?
0

Przeczytaj też