Przejście po torach jest dopuszczalne tylko z asystą pracownika kolei. Fot. UMiG Strzelin

Z pokonaniem przejścia podziemnego na strzelińskim dworcu mają kłopot niepełnosprawni, matki z małymi dziećmi i osoby starsze. Czy w tym miejscu obok problematycznych schodów powstanie winda, która ułatwi życie mieszkańcom?

We wtorek, 12 marca, przedstawiciele gminy Strzelin na czele z burmistrz Dorotą Pawnuk spotkali się z pracownikami PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu, zarządcą stacji w Strzelinie, oraz z przedstawicielem centrali PKP PLK S.A. w Warszawie. – Poruszyliśmy temat budowy wind na peronach i ewentualnego przejścia w poziomie szyn na stacji kolejowej w Strzelinie – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. – Próby przejścia w poziomie szyn na stacji są zakazane i surowo karane mandatami. Zdarza się, że dochodzi do sporów na tym tle pomiędzy podróżnymi a Strażą Ochrony Kolei. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydawałoby się zainstalowanie w obecnym przejściu wind, które umożliwiłyby bezpieczne poruszanie się podróżnych – dodaje.

Cały artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Zgadzam się z przedmówcami. Tym tłukom nakazać patrolowanie piechotą linii kolejowej...
2
Gravatar
pkp
Co za głupi pomysł. Należy normalnie pozwolić ludziom przechodzić przez tory, bo i tak wszyscy przechodzą od zawsze i nic się nie stało. Wydawanie kilkudziesięciu czy kilkuset tys. zł przez głupi zakaz jest chore. A panowie sokiści niech wezmą sie za patrolowanie szlaków kolejowych, a nie czają sie na nikomu nie szkodzących ludzi dojeżdżających do pracy.
3
Gravatar
Paweł
Mandat za to, że przechodzi się przez tory kiedy od godziny nic nie jechało jest bez sensu. Taniej jest zmienić przepisy niż budować windę.
2
Gravatar
spajker.
po jaki cześ takie windy jak od lat ludzie przechodzą przez tory i nie było jeszcze wypadku. człowiek starszy boi się nawet użyć karty bankomatowej to co? użyje on windy? osoby niepełnosprawne siedzą w domach i nie podróżują pociągami. dla kogo te windy? dla zarobku zlecającego i dla zarobku przyjmującego zlecenie ci sokiści jak widzą osobe starszą to z amiast wyciągać bloczek z mandatami niech w tych swoich kufajkach i w pełnym uzbrojeniu przypilnują aby przeszły one bezpiecznie przez tory. oni umrą z nudów jak nie wystawią mandatu no ale mogą też dzień pracy przeżyć pomagając ludziom przejść przez tory.
7

Przeczytaj również