To było ważne zebranie członków stowarzyszenia wędkarskiego „Nasza Woda” w Wiązowie. Duża frekwencja oraz kilka trudnych spraw, które trzeba było omówić. Całość z planami, jakich jeszcze nie było.
W minioną niedzielę, 16 marca, w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązowie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze stowarzyszenia „Nasza Woda”. Rozpoczęto je minutą ciszy, aby upamiętnić kolegów wędkarzy, którzy zmarli w minionym roku. Następnie prezes stowarzyszenia, Jan Dobras, przedstawił proponowany porządek obrad. W zebraniu uczestniczyło 60 wędkarzy.
W porządku obrad znalazły się sprawozdania z działalności stowarzyszenia zarówno za rok 2023 (w przyjętym protokole poprzedniego zebrania), jak i za rok 2024 oraz przedstawiono plany na rok bieżący.
Wędkarze nie we wszystkich głosowaniach byli jednomyślni. Niektóre wnioski zgłaszane przez uczestników nie uzyskały większości
Zarybienia i prace porządkowe
W minionym roku stowarzyszenie wykonało szereg działań mających na celu poprawę stanu łowisk. W ramach zarybień, w 2024 roku kupiono łącznie ponad 2 tony 410 kg kilku gatunków ryb, co stanowi ilość większą niż w roku 2023. Podsumowując, można podać, że były to między innymi: 9 marca 2024 r. – zarybienie karpiem kroczkiem (450 kg), 4 kwietnia – lin (200 kg) i karp (110 kg), 31 sierpnia – karp (500 kg), 10 września – karp (1050 kg), 21 grudnia – karp (300 kg). Ryby te, w różnych proporcjach, trafiły do akwenów w Kalinowej i Wiązowie.
Stowarzyszenie zorganizowało również pięć akcji sprzątania akwenów. Uczestniczyła w nich część wędkarzy, a pozostali, którzy nie brali udziału w sprzątaniu, uiścili składkę na ten cel. Jedna z większych akcji dotyczyła czyszczenia i karczowania mniejszego stawu w Kalinowej, który przewidziany jest do pogłębienia i odmulenia. Do dziś nie doszło do realizacji tego zadania z powodu braku odpowiedniej firmy. Istnieje jednak nadzieja, ponieważ kolejna firma zadeklarowała, że podejmie się tego zadania. Przewidywana realizacja inwestycji planowana jest na marzec i kwiecień 2025 roku.
Cały artykuł zamieściliśmy w 11 (1248) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij