Przewodniczący Marcin Szczurowski i wójt Tomasz Gracz mieli zupełnie odrębne zdanie na temat trwającej kampanii wyborczej

Zdaniem wójta Tomasza Gracza dwie radne (nie podał ich nazwisk) rozpowszechniają nieprawdziwe informacje. – Funkcja radnego i wójta łączy się z tym, że będziemy słuchać wiele rzeczy na swój temat, na temat swoich rodzin, swoich majątków, co i kto z kim robił, gdzie i o której – odpowiedział wójtowi przewodniczący rady Marcin Szczurowski.

Kondratowiccy radni przez ponad godzinę dyskutowali w punkcie zapytania i wolne wnioski podczas ostatniej sesji. Pod koniec głos zabrał wójt Tomasz Gracz, który poruszył kilka kwestii, zwracając się do samorządowców i do mieszkańców.
Szef gminy powiedział, że dwie radne (nie podał ich nazwisk) rozpowszechniają nieprawdziwe informacje. – Mówią, że wójt pozmieniał okręgi wyborcze. Wójt nie miał żadnych kompetencji, aby zmieniać okręgi wyborcze. W mojej ocenie osoby te świadomie wprowadzają mieszkańców w błąd, ponieważ kieruje nimi żądza władzy – mówił wójt Gracz,

– Jedna z radnych przekazuje nieprawdziwe informacje, że wójt podwyższył podatek rolny – kontynuował szef gminy. – Nie uciekam od odpowiedzialności. To prawda, zaproponowałem obniżenie podatku rolnego o 10% względem propozycji GUS. Prawdą jest to, że to rada gminy podejmuje ostateczną decyzję. Wójt może tylko zaproponować.

– Jest rozpowszechniana nieprawdziwa informacja, że moja żona, która pracuje w ośrodku zdrowia w Prusach, została zatrudniona bez konkursu i zarabia 12 tys. zł. Moja żona została przyjęta do pracy zgodnie z przepisami prawa i zarabia dużo, dużo mniej, a zatrudniał ją poprzedni wójt. Nikt nie ma prawa kłamać i atakować mojej rodziny – mówił stanowczo wójt Gracz.

Szef gminy odniósł się także do informacji na temat braku wyrównania diet radnym oraz swojego uczestnictwa w pogrzebie jednego z mieszkańców.

– Rozumiem, że zaczęła się kampania wyborcza, ale powinniśmy rozmawiać, a nie okłamywać mieszkańców – podsumował wójt Gracz.

Cały artykuł zamieściliśmy w 7 (1195) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Mieszkaniec Kondratowic
wójt hipokryta
Jak podwyżka podatku, którą sam przyznaje zaproponował do decyzje podejmuje Rada Gminy ale wszystko co dobre w gminie to on sam. Szkoda, że ludzie z Kondratowic już nie pamiętają jak działki ludziom zabrał i sprzedał grunt firmie z Kondratowic, swojemu koledze zresztą, która to rzekomo miała zakład budować i ludzi zatrudniać.
-3
Gravatar
Mieszkanka
Chciwych lapowkarzy należy odciąć w wyborach
4
Gravatar
Adam
każdy chce zmiany
Każdy chce zmiany z Gracza nikt zadowolony nie jest
-2
Gravatar
777
Tak ci się tylko wydaje.
1
Gravatar
Gmina
Mieszkaniec. powiedziała :
A w życiu! Mało kto ta kobietę zna. Wyjdz z banki.


Tym lepiej dla niej, nie jest "umoczona "

-3
Gravatar
Kania
nic sie nie zmienia
Tu jest lokalny grajdołek. Ludzie pracują z nadania peowskiego i mają się dobrze. Ich pensje niemałe pokrywa podatnik. Ten podatnik się nie buntuje więc mają go za hetkę pętelkę i zapóźnionego . Dawanie stanowisk w budźetówce rodzinie powinno być karalne. Pani żona wójta kondratowic dostała pracę po protekcji ale co z tego? Tu się tylko tak pracę dostaje. To grajdoł gdzie nic się nie zmienia. Jeśli ludzie będą dalej głosować na naszego Wojtusia i jego klikę nic się nie zmieni.
-2
Gravatar
Grudziądz
Wiele na to wskazuje na to, że będzie zmiana na stanowisku Wójta Gminy Kondratowice.
-3
Gravatar
Mieszkaniec.
Wybory
A w życiu! Mało kto ta kobietę zna. Wyjdz z banki.
-1
Gravatar
Rudolf
Zna nie zna ale pozna. Jest bardzo miła i sympatyczna więc ludzie ją wybiorą na Wójta.
-6
Gravatar
Wybraniec
Nie można się źle wypowiadać. Bo ktoś się Wraz zaczerwieni
6

Przeczytaj także