W dniu 13.05 br. Dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Edward Chyła oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, nadinsp. Paweł Półtorzycki podpisali porozumienie o współpracy. Jest ono deklaracją podejmowania wspólnych szkoleń i działań m.in. w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych, ratowania życia oraz poszukiwania osób zaginionych.

Jednym z głównych założeń porozumienia zawartego w Komedzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ma być współdziałanie w zakresie szkoleniowym. Obejmuje ono współpracę kadry instruktorskiej i dydaktycznej oraz zajęcia specjalistyczne. Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ pozwala na poznanie wzajemnych procedur działania i efektywne zgrywanie się, a przez to lepszą koordynację w czasie prowadzenia wspólnych akcji.

Porozumienie obejmuje też zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

Podpisany dokument przekłada się na praktyczne działania i usprawnia podejmowanie wspólnych akcji – podkreślił płk Edward Chyła – Dzięki temu znacząco skraca się czas przystąpienia Terytorialsów do wspólnych działań – dodał.

Zgodnie z zapisami ustawy o obronie Ojczyzny, WOT odpowiada za niemilitarną część zadań zarządzania kryzysowego w Resorcie Obrony Narodowej. Dowódca WOT jest Szefem Centrum Zarządzania Kryzysowego MON, natomiast dowódcy Brygad OT odpowiadają za współpracę z wojewodami w obszarze koordynacji i realizacji wsparcia ze strony Sił Zbrojnych RP.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także