Przed spotkaniem wszyscy mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie

Czy w Wiązowie jest bezpiecznie? Raczej tak – mówią mieszkańcy. Problem z chuliganami skończył się, kiedy na starówce pojawiły się kamery. O innych niebezpieczeństwach, np. w internecie mówiono na spotkaniu z seniorami.

– Jak się tu mieszka? Wiązów jest bezpiecznym i cichym miasteczkiem. Dawniej zdarzały się rozboje z cyganami, ale teraz panuje ład. Na pewno jest spokojniej niż w Strzelinie – mówi Ryszard Muszyński, jeden z mieszkańców.

Celem debaty było uświadomienie ludziom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać

Podobne zdanie mają inni mieszkańcy, którzy przyszli na spotkanie „Bezpieczny senior to świadomy senior” zorganizowane w bibliotece w Wiązowie.

– Nie słychać o kradzieżach, włamaniach czy napadach. Pijaki są wszędzie. Groźnie robi się w miejscach, gdzie do późnych godzin działają sklepy z alkoholem – mówią Halina Zupańczyk i Danuta Grzywek z Kucharzowic.

Joanna Demska z Wydziału Prewencji tłumaczyła, jak działają oszuści

Część mieszkańców z wiązowskiego rynku uważa, że problemy zakończyły się, kiedy w mieście zamontowano monitoring. Kamery na ratuszu obejmują całą starówkę.

– Monitoring działa od sześciu lat. Kilka kamer zamontowano z podglądem na rynek. Kolejne działają w różnych instytucjach – informuje Anna Trzebuniak, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu w Wiązowie.

Spotkanie zorganizowała strzelińska policja wspólnie z władzami Wiązowa

Spotkanie w bibliotece zorganizowała strzelińska komenda policji wspólnie z władzami Wiązowa. Jego celem było uświadomienie ludziom zagrożeń, z którymi mogą się spotkać. Seniorzy wysłuchali praktycznych porad, jak nie dać się oszukać metodami: na wnuczka, na policjanta, na inkasenta, na pracownika banku czy na hydraulika. Dzielnicowi tłumaczyli, jakimi metodami działają oszuści.

Cały artykuł zamieściliśmy w 20 (1208) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także