Mariusz Michułka, kandydat na wójta gminy Przeworno

Co zrobi, jeśli zostanie wójtem? Jak wyobraża sobie współpracę ze swoimi kontrkandydatami, jeśli to jednak oni obejmą tę funkcję? Kogo widzi w roli przyszłych radnych i czy dogadałby się z opozycyjną radą? Zapraszamy do rozmowy z Mariuszem Michułką, kandydatem na wójta gminy Przeworno.

Ma Pan dobrą, stabilną pracę. Dlaczego więc zdecydował się Pan kandydować na wójta gminy Przeworno?

- Przede wszystkim lubię nowe wyzwania. Zawsze byłem aktywny w swojej pracy zawodowej. Od 34 lat pracuję jako nauczyciel, a jako dyrektor 22 lata. Zawsze zabiegałem o rozwój szkoły – doposażenie sal lekcyjnych, pracowni, organizację zajęć. Udawało mi się to skutecznie robić. Korzystałem głównie ze środków zewnętrznych dlatego, że nasza gmina nie jest w stanie w stu procentach sfinansować zadań oświatowych. Sądzę, że po wielu latach zdobywania doświadczenia dyrektorskiego i managerskiego nabyłem też umiejętności, doświadczenia i wiedzy na temat tego, jak skutecznie zarządzać gminą. Wiem też, jak ją rozwijać i dlatego postanowiłem kandydować na wójta.

Jeśli nie wygra Pan w wyborach, to jak wyobraża sobie współpracę z przyszłym wójtem, którymś z obecnych kontrkandydatów?

- Żaden z kontrkandydatów nie jest moim wrogiem. Każdy ma prawo startować w wyborach. W czasie głosowania mieszkańcy zdecydują, kto będzie wójtem. Natomiast nie widzę żadnego powodu, dla którego nie miałbym współpracować z którymś z kandydatów. Pracowałem z wieloma wójtami, przynajmniej z czterema i doskonale się dogadywaliśmy.

Jako dyrektor szkoły i radny powiatowy wielokrotnie uczestniczył Pan w sesjach Rady Gminy Przeworno. Czy umiałby Pan współpracować z opozycyjnymi radnymi? Jak odnalazłby się Pan w sytuacji, która miała miejsce w obecnej kadencji?

- Uważam, że podstawą wszelkiej współpracy jest dialog. Trzeba rozmawiać z każdym człowiekiem. Nie lubię podziału na koalicję i opozycję. Pełniąc funkcję radnego czy wójta, otrzymujemy ogromny mandat zaufania od wyborców. Powinniśmy go spożytkować na rozwój gminy, a nie potyczki słowne czy przepychanki. Jestem w stanie z każdym z radnych rozmawiać. Wyborcy nas po to wybrali, abyśmy reprezentowali ich interesy i przyczyniali się do rozwoju gminy.

W Pana komitecie wśród kandydatów na radnych, z wyjątkiem jednej radnej, znalazły się same nowe osoby. Nie chciał Pan na liście radnych, którzy obecnie pełnią tę funkcję?

- To nie przypadek, że te osoby są kandydatami na radnych z naszego komitetu. Chcieliśmy wprowadzić do rady nowe twarze, ludzi, którzy mają pomysły, doświadczenie. Na listach mamy przedstawicieli różnych zawodów i profesji: rolników, mechaników, managerów, nauczycieli, sztygara, dziennikarza i przedsiębiorców. To jest bardzo ważne. Aby skutecznie zarządzać gminą, przyszły wójt potrzebuje radnych, którzy będą pomagali, doradzali. Takich radnych, którzy jednocześnie znają problemy mieszkańców swoich miejscowości, jak i są ekspertami w różnych dziedzinach. Uważam, że nasi kandydaci spełniają te kryteria.

Jeśli uda się Panu zwyciężyć w wyborach, to jakie są Pana główne cele na zbliżającą się kadencję? Co trzeba w gminie zrobić?

- Mamy ogromny problem z drogami powiatowymi. Ludzie nie dzielą się na gminnych i powiatowych, więc drogi, które są na terenie naszej gminy są naszymi drogami, niezależnie od tego, kto jest ich formalnym właścicielem. Uważam, że gmina powinna zabiegać o remonty dróg powiatowych i dokładać do tych inwestycji, aby naszym mieszkańcom zapewnić bezpieczeństwo.

Należy kontynuować budowę kanalizacji w Jegłowej. Zabiegałbym także o budowę kanalizacji z drugiej strony, mam tu na myśli Sarby i Cierpice (od górnego biegu Krynki). Jest to związane z moimi planami turystycznego zagospodarowania polderu zalewowego. Na razie stan sanitarny wody, co wynika z braku kanalizacji, nie pozwala na takie jego wykorzystanie. Uważam także, że należy położyć nacisk na uatrakcyjnienie Gromnika. Zastanowić się nad tym, w jaki sposób polepszyć widoczność z wieży widokowej. Myślę także, że warto byłoby zorganizować tam punkty gastronomiczne. Szkoda, że nie udało się sfinalizować budowy domków letniskowych w Dobroszowie, o co zabiegał prywatny inwestor. Uważam, że nie stać naszej gminy na marnowanie takich szans, które ewidentnie przyczyniłyby się do rozwoju turystyki...

Cały wywiad zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Marek
77777 co zrobić , zobaczcie Dzwi w szkole w toaletach jak szkoła wygląda z zewnątrz to właśnie jego wizytówką !!!!
-6
Gravatar
Bujk
Re
To jest wizytówka Gminy która prowadzi szkoły i przeznacza środki na jej funkcjonowanie. Nie myśl pojęć koleżko
1
Gravatar
Mieszkaniec .
Szkola
Może warto by zwrócić uwagę na dziwny proceder panujący rano w okolicach szkoły, czy miejsca parkingowe pod przedszkolem zostały wykupione przez niektóre osoby i dlatego Panowie konserwatorzy tak dzielnie rano stoją na staraży pilnując pachołków? Wypadałoby skończyć wreszcie z tym skończyć.
4
Gravatar
Vito
Pachołki
Może wystarczyło poruszyć temat wcześniej, a nie teraz na zamówienie. Gdzie coś się robi można popełnić błędy. Gdy się jest na bezrobociu jak ten drugi to się ich nie popełnia.
-1
Gravatar
Anonimowe
Widzę że nie tylko ja to zauważyłam ☺️
5
Gravatar
Nauczyciel
Ukryte z powodu niskiej oceny komentarzy. Kliknij tutaj, aby wyświetlić. Żeby przywrócić rozwój gminy Przeworno to należało by zacząć od szkoły i zarządzania nią przez Pana Dyrektora.
-3
Gravatar
Włefista
Re
Startuje na dyrektora i się wykaż 🐑
-1
Gravatar
Marta
Jedyne co mu potrzebne to serniczek na biurku - kolek, nic dla Przeworna nie zrobił przez 5 lat - prawdziwy radny bezradny
5
Gravatar
Płytka kobieta
Zwolnić te plotkary że szkóły
4
Gravatar
Jasia
Gosposia
Justynko niedoceniacie nas gospodyń. Wasze wpisy świadczą tylko o Was.... Więcej nie będę komentować.
2

Przeczytaj także