Rozpoczęły się już prace związane z termomodernizacją budynku szkoły w Żelowicach. Fot. UG Kondratowice

O najważniejszych zadaniach i mijającej kadencji mówił wójt Tomasz Gracz, który odniósł się także do listu części radnych. – Kartka papieru wszystko przyjmie, wszyscy dobrze o tym wiemy, natomiast jest jeszcze sumienie i myślę, że przyjdzie za jakiś czas refleksja i wówczas okaże się, jak podłe działania podjęli autorzy tego tekstu celem eliminacji konkurenta politycznego – podkreślił szef gminy. 

W środę, 10 kwietnia, po dwutygodniowej przerwie wznowiono posiedzenie Rady Gminy Kondratowice. Na wstępie wójt Tomasz Gracz przedstawił sprawozdanie z działalności pomiędzy sesjami. Szef gminy mówił m.in. o spotkaniach, w których wziął udział, a także o uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej w Księginicach Wielkich. – To jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w tej kadencji – podkreślił wójt Gracz.

Następnie zdał relację z postępów prac przy budowie chodników. Roboty w Podgaju i w Grzegorzowie zostały już zakończone. Za budowę kolejnego odcinka chodnika w Komorowicach odpowiada firma Waldemara Gintera z Przeworna. Mimo że termin wykonania tej inwestycji to 12 maja, to prace zostały już odebrane. Do 12 maja zostaną wykonane chodniki w Kowalskich, Gołostowicach, Zarzycy i w Stachowie, a do 2 czerwca w Górce Sobockiej.

Wójt Tomasz Gracz mówił także o przetargu na odbiór odpadów komunalnych, który wygrała firma EKO Ekologiczne Centrum Odzysku z Pieszyc, proponując kwotę nieco ponad 1,3 mln zł. Umowa obejmuje okres dziewięciu miesięcy od kwietnia do grudnia. W przetargu udział wzięły dwie firmy – zwycięska oraz lokalna firma Natura z Prus, która złożyła o 260 tys. zł droższą ofertę. Szef gminy poinformował także radnych, że w sobotę, 6 kwietnia, na terenie gminy Kondratowice odbył się wyścig rowerowy Ślężański Mnich – Międzynarodowe Eliminacje Mistrzostw Polski. – To dobra promocja naszej gminy – mówił.

"Nie zadłużamy gminy..."

Następnie wójt Tomasz Gracz podziękował mieszkańcom za udział w wyborach samorządowych, pogratulował radnym, którzy zdobyli mandat, a także podziękował tym kandydatom, którym się to nie udało. – Są to wartościowi ludzie i myślę, że w przyszłych wyborach ten mandat uzyskają, czego im życzę – dodał. Szef gminy podsumował także mijającą kadencję. – Zapisze się ona pozytywnie na kartach historii gminy Kondratowice. Wykonaliśmy wiele inwestycji, kierowaliśmy środki finansowe na poprawę bezpieczeństwa – podkreślił wójt Gracz.

Wśród najważniejszych inwestycji wymienił budowę i remont chodników, modernizację i budowę dróg gminnych, budowę ścieżki pieszo-rowerowej relacji Kondratowice – Prusy, budowę świetlicy w Księginicach Wielkich. – Wyremontowaliśmy kanalizację, sieci wodociągowe w newralgicznych miejscach, ale też rozpoczęły się prace termomodernizacyjne na budynku szkoły w Prusach i Żelowicach. Chcę podkreślić, że praktycznie przy tych wszystkich inwestycjach nie posiłkowaliśmy się kredytami, a tym samym nie zadłużamy gminy. Te inwestycje to jedne z najważniejszych, ale zostało także wykonanych wiele innych – zaznaczył szef gminy.

Cały artykuł zamieściliśmy w 15 (1203) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
1 300 000 za 9 miesięcy wywózki śmieci. to tak 64 000 za objazd śmieciarką raz na dwa tygodnie. ja sam segreguje śmieci i sam wystawiam worki na trasę przejazdu śmieciarki a salonka milionera wrzuca te worki na pake ciężarówki. myślę że najdroższy jubiler z centrum wrocławia zarabia 1 000 razy mniej aniżeli bolek śmieciowy.
za 1,3 miliona to gmina kupuje śmieciarkę i zatrudnia dwóch bolków. będą za tą kwotę sprawni co najmniej przez 15 lat a nie prez 9 miesięcy.
no ale jak sie nieswoje pieniądze wydaje a przy okazji można coś dla siebie przytulić to hieny urzędnicze i pasożyty śmieciarskie wycisną z budżetu i miliony i miliardy. po jaki lucjan gmina zatrudnia 60ciu urzędników od pilnowania biurka jak mogą oni raz na 2 tygodnie worki do śmieciarki wrzucić? tak społecznie w ramach rozrywki w nudnym obowiązku pilnowania kałamarza.
podoba mi sie likwidacja tvp i polskiego radia. tam też absurdy osiągnęły perwers większy od najostrzejszego burdelu sado-maso i tylko likwidacja tych synekur jest działaniem racjonalnym.
urzędnik ma to do siebie że jak prywatnie zamówi hydraulika do domu to pyta dlaczego tak drogo? 50 zeta ?
ten sam urzędnik zamawia za 50 milionów coś dla gminy i nie jest drogo.,
dlaczego?

5

Przeczytaj także