Burmistrz Jerzy Krochmalny (z prawej) otrzymał wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok. Obok radny Eugeniusz Kowalewski i sekretarz Agnieszka Puzyniak

Wiązowscy samorządowcy podsumowali 2023 rok. Mówiono o najważniejszych inwestycjach i działaniach. Podano także niepokojące statystyki. W ubiegłym roku urodziło się tam 41 dzieci, a zmarło 74 mieszkańców. 

Niedawno odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Wiązów. Na wstępie burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Szef gminy mówił o realizowanych inwestycjach i o zadaniach, które niebawem się rozpoczną. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie instalacji fotowoltaicznych na stacjach uzdatniania wody w Częstocicach, Łojowicach, Księżycach i Wiązowie. W budżecie na to zadanie zarezerwowano co najmniej 600 tys. zł. Wpłynęło siedemnaście ofert. Najtańsza na kwotę 426 tys. zł, a najdroższa – niespełna 972 tys. zł.

Burmistrz Jerzy Krochmalny mówił także o planowanym remoncie prawie 500-metrowego odcinka drogi dojazdowej do gruntów rolnych od ul. Biskupickiej w Wiązowie w kierunku stacji uzdatniania wody. Na to zadanie gmina Wiązów pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Do przetargu stanęły cztery firmy. Najniższą kwotę zaproponowało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ZURB z Borowa (nieco ponad 700 tys. zł) i tę ofertę wybrano.

Szef gminy mówił również o pracach związanych z rozbudową i przebudową oczyszczalni ścieków w Wiązowie. – Prace zbliżają się do końca – podkreślił burmistrz Krochmalny i dodał, że realizacja tej inwestycji rozpoczęła się w 2022 roku. Gmina otrzymała 9 mln 405 tys. zł dofinansowania z Polskiego Ładu, a łączna wartość inwestycji to ponad 15 mln zł. Burmistrz Krochmalny zapowiedział, że niebawem odbędzie się oficjalne otwarcie przebudowanej oczyszczalni ścieków, a radni będą mogli zapoznać się z zakresem przeprowadzonych prac. Burmistrz Krochmalny wspomniał również o tym, że na terenie gminy doszło do incydentu podrzucenia odpadów niebezpiecznych.

Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1212) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
ubywa mieszkańców gminy wiązów.
jeżeli ten trend się utrzyma to za jakiś czas będzie tam więcej burmistrzów ratuszy i fontann. no a trend się utrzyma. stety/niestety.
domy w gminie wiązów będą sprzedawać za 1 euro jak w japonii i jak w italii.
no chyba że sytuacje demograficzną "uratują" migranci z południa i z ukrainy.

5
Gravatar
cześ
Czym się martwisz? I tak tego nie dożyjesz padalcu!!!!
0
Gravatar
spajker.
martwię się tym że jak w gminie wiązów zabraknie mieszkańców i ty czesiu zostaniesz sam to będziesz królem much. bedziesz rządził gminą i bedziesz dostawcą pokarmu dla much. dla much będziesz bigiem a dla mnie jesteś emerytowanym milicjantem z umysłem i z etyką ameby.
1
Gravatar
cześ
Nie martw się, sam nie zostanę, razem z milicjantem zostanie burmistrz i ksiądz :D
0
Gravatar
spajker.
no ale cywilizację ludzką zapoczątkowali adam i ewa. jak ksiądz burmistrz i milicjant odtworzą populację wiązowa? skrzyżują geny z afrykańskimi imigrantami? z poganami? to nie po bożemu.
0
Gravatar
spajker.
upadek cywilizacyjny niemieckiego wansen obsewuje już dziś. zabugole zniszcyli okolice niczym wandale rzym. zabugole czyli rzeźnicy z UPA uciekli do niemiec czyli do wansen aby nie poniesc konsekwencji za swoje ludobójstwo. UPAińcy zapisali sie do milicji obywatelskiej aby chronić swoich. nawet dzisiaj UPAińcy z gminy wansen o nazwie cześ są wyznawcami prymitywizmu szuchewiczyzmu i lepperyzmu.
1

Przeczytaj także