Koleje Dolnośląskie proponują wyjątkową ofertę wiosenno-wakacyjną

Regionalny przewoźnik proponuje pasażerom wiosenno-wakacyjną ofertę! Ponownie na pokładach składów Kolei Dolnośląskich dojedziemy między innymi do Świnoujścia, czeskiego Adršpachu czy Berlina. Warto także przypomnieć, że polskimi i czeskimi pociągami z łatwością dotrzemy chociażby do Drezna (przez Gorlitz), Trutnova czy Pragi (przez Lichkov). Koleje Dolnośląskie jeżdżą także do najważniejszych turystycznie miejsc na Dolnym Śląsku – nie trzeba więc długiego urlopu, aby miło i aktywnie spędzić czas.

Od 22 czerwca rusza ponownie sezonowe połączenie z Wrocławia do Świnoujścia. Do tej typowo wakacyjnej destynacji dojedziemy w jedyne 5 godzin i 13 minut. Trasę obsługiwać będą nowoczesne Impulsy 2. Koleją z Dolnego Śląska nad morze dotrzemy do 31 sierpnia. Pociągi będą kursować w każdy weekend oraz dodatkowo 15 sierpnia. Daje to możliwość dowolnej modyfikacji czasu wypadu nad Bałtyk – weekend, a może tydzień? Można zdecydować nawet na miejscu! Bilety z rezerwacją miejsca będą dostępne stacjonarnie na dworcu w Legnicy, w Biurze Obsługi Klienta na dworcu Wrocław Główny oraz poprzez KOLEO już od 23 maja.

- Zachęcam do korzystania w oferty Kolei Dolnośląskich podczas wakacyjnych przejazdów. Pociągi naszego regionalnego przewoźnika są nowoczesne, komfortowe i klimatyzowane, więc podróż na ich pokładzie na pewno będzie przyjemna dla całej rodziny. Oferta Kolei Dolnośląskich jest naprawdę szeroka, można więc zdecydować, czy chce się spędzić urlop na przykład nad Bałtykiem w Świnoujściu, w Karkonoszach, czy może odwiedzić skalne miasto w czeskim Adršpachu. Niezależnie od kierunku, warto wybierać pociąg – zapewnia Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zachęcam do korzystania w oferty Kolei Dolnośląskich podczas wakacyjnych przejazdów. Pociągi naszego regionalnego przewoźnika są nowoczesne, komfortowe i klimatyzowane, więc podróż na ich pokładzie na pewno będzie przyjemna dla całej rodziny - Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Ruszył już także IX sezon „Pociągu do kultury”, na pokładzie którego w weekendy dojedziemy bezpośrednio z Wrocławia do Berlina. Hasłem tegorocznej edycji jest „Geschichte/n im Gepäck – czas historii, czas podróży”, a program – głównie w formatach literackich – poświęcony jest przede wszystkim rocznicom ważnych wydarzeń w Europie. Kulturzug to europejski festiwal kultury na kołach – do dziś unikatowy i wielokrotnie za swą wyjątkowość nagradzany. Przewiózł już prawie 100 tys. pasażerów, a w całą inicjatywę zaangażowanych było ponad 1000 międzynarodowych artystów. Bilety na połączenie Wrocław – Berlin – Wrocław można kupić za pośrednictwem strony KD.

Pociągi KD w każdy wakacyjny weekend oraz 15 sierpnia będą wozić pasażerów aż do Świnoujścia Fot. pixabay

Koleje Dolnośląskie wznowiły także czasowe połączenie w relacji Wrocław – Wałbrzych – Meziměstí – Adršpach. W każdy weekend podróżnych wożą dwie pary pociągów – jeden rano, drugi popołudniu. Można w ten sposób wygodnie i szybko, bo jedynie w ciągu 2 godzin 20 minut, dotrzeć do skalnego miasta. Bilety na całą trasę są dostępne przez Internet, u konduktora oraz w kasach biletowych i Biurach Obsługi Klienta KD.

Siatka stałych połączeń Kolei Dolnośląskich jest z roku na rok coraz gęstsza, przybywa kierunków. Połączenia są przywracane także w ramach projektu walki z wykluczeniem komunikacyjnym, który realizuje samorząd województwa. Po naszym regionie naprawdę warto jeździć pociągiem, ponieważ dotrze się nim do takich turystycznych perełek, jak na przykład Szklarska Poręba (Karkonosze, Góry Izerskie), Świeradów-Zdrój (Góry Izerskie), Zagórze Śląskie (Zamek Grodno), Oleśnica (piękne zabytki), Głogów (zabytki, podziemia, kazamaty), Wałbrzych (Zamek Książ, Góry Wałbrzyskie), Głuszyca (Kompleks Osówka), Lubań (piękna kolekcja minerałów), Bystrzyca Kłodzka (Kotlina Kłodzka, Góry Bystrzyckie) i wiele więcej.

Amatorzy dwóch kółek z kolei z pewnością chętnie wybiorą się do Doliny Baryczy. Mogą to zrobić na przykład na pokładzie „Ryszarda Szurkowskiego” – składu, który startuje z Wrocławia o godzinie 9:34. Jest on przystosowany do przewozu większej liczby rowerów, niż przeciętny pojazd. Do stolicy Dolnego Śląska wyruszymy nim w drogę powrotną o 17:03. W Dolinie Baryczy w ostatnich latach powstało sporo dróg rowerowych, jedna z nich – poprowadzona w śladzie dawnej kolejki wąskotorowej – łączy Milicz ze Żmigrodem przebiegając przez wiele malowniczych terenów: lasów, łąk, a także przy stawach. Jadąc nią mijamy także punkty gastronomiczne, gdzie można się zatrzymać na posiłek.

Co ważne, na około weekendowe przejazdy pociągami nie wydamy majątku! Wystarczy kupić Dolnośląski Bilet Weekendowy, by od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do godziny 6:00 jeździć składami KD i Polregio za 59 zł.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także