- Zachęcam do udziału w tym projekcie i podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników – Michał Rado, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej

Ze wsparcia mogą skorzystać dolnośląskie przedsiębiorstwa każdego rodzaju: zarówno mikro, małe, średnie, a także duże – zatrudniające ponad 250 pracowników. Dotację trzeba przeznaczyć na poprawę swojej konkurencyjności poprzez realizację usług szkoleniowo – doradczych. Program będzie prowadzony przez 5 najbliższych lat.

 

Pieniądze na rozwój dla dolnośląskich firm pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Budżet projektu „Dotacje na usługi rozwojowe dla dolnośląskich firm” to prawie 170 mln zł, z czego ponad 118 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Realizują go na zasadzie partnerstwa: Agencja Rozwoju Regionalnego „Arleg”, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego, Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, która obsługuje przedsiębiorców prowadzących swoją działalność w subregionach wrocławskim, wałbrzyskim i legnickim.

 - Kluczem do sukcesu dla przedsiębiorców jest ciągły rozwój i poszerzanie swojej wiedzy. Pozwala to na szybkie i sprawne reagowanie na zmieniające się oczekiwania rynku oraz konkurencji. Dolnoślązacy są bardzo pracowici i kreatywni – to dzięki ich pracy nasz region tak dynamicznie się rozwija. Warto skorzystać z tej okazji i zawnioskować do dofinansowanie dla swojej firmy – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

- Dolnoślązacy są bardzo pracowici i kreatywni – to dzięki ich pracy nasz region tak dynamicznie się rozwija – Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego 

Celem projektu jest wzrost konkurencyjności firm z całego Dolnego Śląska poprzez dofinansowanie usług rozwojowych realizowanych w ramach Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Udział w nim wspomoże rozwój przedsiębiorstw i ich pracowników, w szczególności dzięki nabyciu lub potwierdzeniu kwalifikacji, usprawnieniu procesów lub obszaru działania przedsiębiorstwa, a także częściową lub całkowitą zmianę profilu działalności gospodarczej.

 W ramach trwającego 5 lat (do końca 2028 r.) projektu DAWG przekaże dolnośląskim MŚP 17 mln zł. Co ważne, już w tym roku do rozdysponowania jest 3,4 mln zł. Szacuje się, że ze wsparcia skorzysta łącznie ponad 13 tysięcy osób.

 - Chętni przedsiębiorcy, oprócz samego dofinasowania, w ramach projektu mogą skorzystać także z doradztwa w zakresie określenia potrzeb rozwojowych swojej firmy oraz pomocy w wyborze usług,  uzupełnieniu dokumentów projektowych czy weryfikacji kwalifikowalności przedsiębiorstwa do udziału w tym zadaniu. Firmy mogą otrzymać dotację w wysokości do 50 do 70 procent wartości danej usługi rozwojowej. Zachęcam do udziału w tym projekcie i podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników – mówi Michał Rado, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Operatorem programu dla subregionu wrocławskiego, wałbrzyskiego i legnickiego jest Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej

Poziom dofinansowania pojedynczej usługi rozwojowej dla jednego przedsiębiorcy lub pracownika wydelegowanego przez przedsiębiorcę to 10 tys. zł, wliczając wkład własny przedsiębiorcy w wysokości od 30 do 50 proc. Dana firma może skorzystać ze wsparcia w ramach projektu tylko raz, a maksymalna wartość umowy o dofinansowane nie może przekroczyć 25 tys. zł dla mikro, 45 tys. zł dla małego, 65 tys. zł dla średniego, a 100 tys. zł dla dużego przedsiębiorcy.

 Wszystkie niezbędne informacje związane z projektem znajduje się na stronie www.dawg.pl. O szczegóły dopytać można także bezpośrednio kontaktując się z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
niezły perwers. 170 000 000 zeta do wydania na szkolenia organizowane przez ziomali.
chcesz sukcesu finansowego?
najbogatszy strzelinianin to budowlaniec bez wykształcenia. inny to obwoźnik czyli wykształcenie podstawowe specjalne niepełne skupujący zwierzęta od rolników i zawożący je do ubojni. właściciel pałacu w brzezicy ma wylształcenie podstawowe. inni luminarze finansowi to aktwiści partyjni ciągnący profity ze swoich posad urzędniczych i synekur.
istnieje odwrotna proporcjonalnoś ć pomiedzy wykształceniem a ilością zarabianych pieniędzy.
bezpłatne konsultacje u bolka gdańskigo.
polecam lizanie rowa zwierzchnikowi albo zapisanie sie do synagogi.
to taki mój kurs biznesu. taki bez dotacji 170 milionów. działa. sprawdzone w praktyce.

0

Przeczytaj także