– Opinia wydana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie przebudowy nawierzchni drogi powiatowej nr 3100D jest bardzo krzywdząca – podkreśla Bożena Sawczyńska, wiązowska radna

Na stan tej drogi od lat uskarżają się mieszkańcy Bryłowa, Jaworowa, Kłosowa. Liczne ubytki zagrażają ich bezpieczeństwu. Nowa warstwa asfaltu nie zostanie jednak wylana. Dlaczego nie jest to możliwe?

Wiązowska radna Bożena Sawczyńska poprosiła o interwencję w sprawie fatalnego stanu drogi powiatowej nr 3100D na odcinku Bryłów-Jaworów-Kłosów-Bierzów.

Jest to jedyna droga, którą można dojechać do Strzelina i innych urzędów, szkół, szpitala, pracy oraz sklepów – podkreśla radna Bożena Sawczyńska. – Droga jest w fatalnym stanie technicznym. Na całym odcinku drogi są znaczne ubytki w nawierzchni, co realnie zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ryzyko kolizji lub wypadku drogowego jest bardzo wysokie. Kierowcy są narażeni na koszty związane z naprawą zawieszenia, karoserii oraz usterek lakierniczych. Opony i wszystkie podzespoły układu zawieszenia wymagają ciągłej wymiany – dodaje nasza rozmówczyni, która w tej sprawie interweniowała w Starostwie Powiatowym w Strzelinie i Powiatowym Zarządzie Dróg.

Ten odcinek drogi traktowany jest po macoszemu – kontynuuje radna Sawczyńska. – Przypominam, że jesteśmy również mieszkańcami tego powiatu i należy nam się bezpieczna i równa droga. Gmina Wiązów zawsze włącza się w finansowanie inwestycji przy drogach powiatowych. W przypadku tej drogi również została złożona deklaracja w dniu 17 maja 2022 r. na spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Strzelinie z udziałem wicestarosty, burmistrza Wiązowa oraz mieszkańców – dodaje.

Cały artykuł zamieściliśmy w 9 (1197) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Lll
Ale co powiedział konserwator? W mikoszowie tez chcieli nowa droga i też im konserwator plany pokrzyżował. Z tymi drogami objetymi nadzorem konserwatora to są jakies jaja generalnie, bo skoro to taki zabytkowy i wartościowy bruk to dlaczego przykrywa go dziurawy asfalt?
4
Gravatar
cześ
Widać nie mieszka tam żadna ważna osobistość ratuszowa :D
3

Przeczytaj także