W tym miejscu najczęściej gnieżdżą się ptaki. Fot. Czytelniczka

Po naszej interwencji w sprawie uwięzionych gołębi na dworcu kolejowym dostajemy od podróżnych coraz więcej zgłoszeń. Kilka dni temu służby PKP z Opola uwalniały kolejne ptaki spod siatki na peronie w Strzelinie.

Przypomnijmy. Gołębie przedostają się pod siatkę zabezpieczającą wiaty peronowe. Zwierzęta nie są w stanie wrócić tą samą drogą i giną pod wiatą. Przerażeni podróżni nie wiedzą, jak pomóc ptakom. Niedawno jedna z mieszkanek zaalarmowała straż miejską, sokistów i strażaków, aby wyciągnęli zaplątane w siatkę ptaki.

– Straż miejska poprosiła o pomoc sokistów, którzy byli na miejscu. Za pomocą drabiny uwolniono gołębie. Niestety, były one już martwe. Co robić w takich przypadkach, bo sytuacja może się powtarzać? – pyta Anna Szloser, nauczycielka ze Strzelina.

Sytuacja powtórzyła się kilka dni temu. Ptaki przedostały się pod wiatę, gdzie znajdowało się ich gniazdo. Chcąc ratować ptaki, jedna z kobiet weszła na dach.

– Znajoma zrobiła otwór w dachu, ale gołębi nie uwolniła. Zrobiły to wezwane na pomoc służby kolejowe ochrony środowiska z Opola. Niestety, w trakcie akcji strącili gniazdo z jajami. Załatali jednak dziurę, przez którą przedostają się zwierzęta – relacjonuje nauczycielka.

Podczas interwencji okazało się, że pierzaste przechodzą na dach przez rynnę. Zawiadomiliśmy dyrekcję Polskich Linii Kolejowych w Warszawie, że sytuacja na dworcach, gdzie zamontowano zabezpieczenia (Strzelin, Kamieniec Ząbkowicki, Henryków i Żórawina) będzie się powtarzać.

Cały artykuł zamieściliśmy w 16 (1204) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
sprawę gołebi załatwia kot. tam gdzie jest kot tam nie ma szczurów ani gołębi. one nie chcą zakładać gniazd i żerowisk w niebezpiecznym terenie. w krajach śródziemnom orskich przy hotelach mieszkają sobie koty. jest to działanie celowe gdyż przy hotelach jest mnóstwo odpadków żywności a zatem raj dla gryzoni. ruscy sprawę obsrywania kremla przez gołębie załatwili poprzez hodowlę 6ciu jastrzębi na kremlu.
4

Przeczytaj również