Wójt Przeworna Jarosław Taranek mówi o planach jakie ma najbliższą przyszłość

Nowy wójt Przeworna Jarosław Taranek mówi o swoich wrażeniach z kampanii wyborczej i ocenia końcowy wynik. Zdradza również, jakie ma plany odnośnie Gromnika. Nie unika pytań o reorganizację urzędu i ewentualne zwolnienia.

Czy był Pan zaskoczony swoim wynikiem wyborczym?

- Tak, taki wynik mnie zaskoczył, jak również to, jak niewiele zabrakło do mojego zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów. Liczyłem na to, że przejdę do drugiej, ale nie spodziewałem się, że z aż tak znaczącą przewagą nad pozostałymi kandydatami. Ten wynik traktuję jako kredyt zaufania ze strony naszych mieszkańców. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Będę starał się go spłacić jak najlepszą pracą i zaangażowaniem.

Jak ocenia Pan kampanię wyborczą?

- Jeśli chodzi o kampanię, sposób jej prowadzenia, styl kontrkandydatów i mój, to uważam, że był na odpowiednim poziomie. Nie mam zastrzeżeń, co do jej przebiegu.

Jak się Pan czuje po powrocie na stanowisko wójta po 5,5-rocznej przerwie?

- Na pewno łatwiej było mi się na tym stanowisku odnaleźć, ponieważ znałem już specyfikę funkcjonowania urzędu gminy i jednostek mu podległych. Od początku narzuciłem sobie więc duże tempo, a wręcz może i reżim pracy. Powód był prosty: możliwie szybko zapoznać się z aktualną sytuacją w gminie, aby iść do przodu, realizując kolejne zadania z mojego programu wyborczego, na który przecież umówiłem się z naszymi mieszkańcami.

Czyli mogę przypuszczać, że inne spotkania, poza gminą Przeworno, dodatkowo Pana absorbują i nie pozwalają na zajęcie się tylko sprawami Przeworna...

- Tak, ma pan rację. Byłem jednak na to przygotowany. Wiedziałem z doświadczenia, że zwłaszcza w pierwszym okresie po wyborach takich spotkań jest najwięcej. Mają one głównie charakter statutowy. Gmina Przeworno należy do różnych stowarzyszeń i organizacji. Dlatego moja obecność na nich jest potrzebna. Nasz głos i nasza gmina muszą być zauważalne.

Wprowadził Pan ze swojego komitetu do Rady Gminy Przeworno 10 radnych. Czy to daje gwarancję, że nie będzie powtórki z poprzedniej kadencji i uniknie się konfliktu na linii wójt – grupa radnych?

- Myślę, że współpraca będzie bardzo dobra i liczę także na takie relacje z pozostałymi radnymi. Zapraszając kandydatów na radnych do startu z mojego komitetu, sugerowałem się przyszłą współpracą i merytorycznością tych osób. Proszę zauważyć, że już podczas mojego inauguracyjnego wystąpienia mówiłem, że sesje powinny być konstruktywne i na temat. Dyskusja również musi mieć taki charakter. Na kłótnie nie ma tutaj po prostu miejsca.

A jak Pan ocenia pozostałą piątkę radnych?

- Uważam, że będzie nam się dobrze współpracowało i do takiej współpracy wszystkich zapraszam. Oczywiście, pierwszoplanową kwestią jest ustalenie pewnych priorytetów i zasad współpracy. Radny pomimo tego, że został wybrany z określonego okręgu wyborczego jest radnym gminnym i tak powinien postrzegać oraz wypełniać swój mandat.

Jak Pan ocenia minioną kadencję samorządu gminy Przeworno?

- Każdy z nas ma własną ocenę pracy wójta i radnych. Jeśli chodzi o moją opinię, to moim zdaniem za dużo było kłótni, a za mało merytorycznej, popartej argumentami dyskusji. Inwestycyjnie wprowadziłbym w pewnych obszarach inne zadania, niektóre bym pominął, a jeszcze inne zaprojektowałbym trochę inaczej. Nie oznacza to, że nie dostrzegam wypracowanych dobrych praktyk oraz rozwiązań w minionej kadencji, z którymi się zgadzam i mają one moją aprobatę.

Cały wywiad zamieściliśmy w 20 (1208) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także