Amelia prezentuje książkę, w której opublikowano jej pracę oraz zdjęcie z ciocią, Katarzyną

Uczennica ze Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskim opisała historię życia swojej cioci, Katarzyny Bandury. Kobieta ma dziś 98 lat, a jej losy obfitowały zarówno w piękne, jak i tragiczne momenty. Praca nastolatki została doceniona i opublikowana w książce. 

Amelia Jadżyn, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskim, wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego pt. „Pamiętnik pokoleń – Świadkowie historii”. Tematem przewodnim były historie pierwszych przesiedleńców z Kresów Wschodnich na Ziemie Odzyskane, czyli m.in. na Dolny Śląsk. Praca Amelii, która opisała historię swojej cioci Katarzyny Bandury, została umieszczona w książce o tym samym tytule.

O konkursie dowiedziałam się w czerwcu tamtego roku. Zainteresowałam się nim i wzięłam udział – opowiada Amelia. – Od razu pomyślałam, że opiszę historię życia cioci Kasi, która jest kuzynką mojego pradziadka, Marcina Jadżyna, pochodzącego z Czortkowa. Już wcześniej interesowałam się rodzinnymi historiami. Lubiłam słuchać, jak o tym opowiadano i zawsze chciałam dowiedzieć się jeszcze więcej – dodaje nasza rozmówczyni.

Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1212) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także