Leśniczy Wojciech Dwojak wytłumaczył uczniom, w jaki sposób należy sadzić drzewa. Fot. PSP Borek Strzeliński

Uczniowie VI i VII klasy Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim wraz z nauczycielami udali się do lasu. Wycieczkę zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu, a także pierwszego dnia wiosny.

Uczniowie wyruszyli do altany, znajdującej się przy Krzyżowych Dębach, gdzie czekał na nich Wojciech Dwojak, leśniczy z leśnictwa Gościęcice, który wyjaśnił, w jaki sposób należy wkładać sadzonki do ziemi. Następnie zorganizowano wspólne sadzenie lasu. Pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa Henryków uczniowie mogli dołożyć swoją cegiełkę i zazielenić naszą okolicę. Po skończonej pracy przyszedł czas na zasłużony odpowczynek - przy altanie zorganizowano ognisko.

Artykuł zamieściliśmy w 12 (1200) wydaniu papierowym Słowa

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
Najpierw zasadzono nowe drzewa a później na ognisko poszły stare drzewa. Hipokryzja ale dobra. W bierzynie ludzie w czynie społecznym zniszczyli roślinność bo kiedyś był tam staw. Sukces. W strzelinie dewastatorzy wycięli sad bo po co komu kilkanaście tysięcy drzew owocowych. Teren kupi oligarcha który ma w kieszeni władze strzelina i zamiast sadu będzie tam firma logistyczna. Burmistrz strzelina i świta ma załatwić prąd i uzbrojenie terenu. Brawa dla tych młodych ludzi i dla inicjatorów zalesiania okolic.borek strzeliński jest mądrzejszy od zaścianka strzelińskiego.
2

Przeczytaj także