Niezwykła droga krzyżowa "Ślad losu" w Borku Strzelińskim

Co mają wspólnego Walentynki z Wielkim Postem? Czy miłość Ci wszystko wybaczy? Czy żeby kochać trzeba być gotowym na wyrzeczenia? Czy zakochani mają palmę, a swoje uczucia wyrażają, śpiewając?

 

W tym roku Wielki Post rozpoczęliśmy 14 lutego - w święto zakochanych. Choć mogłoby się to wydawać dość dziwne, to  pomyślałam, że jest to dobre połączenie. Dlaczego? Bo najważniejsza w Wielkim Poście jest miłość. W różny sposób możemy się tej miłości uczuć i sobie o niej przypominać.

3892art photoMieszkańcy Borowa wspólnie tworzą wielkanocne palmy. fot. P. Chorążewski

Sposoby przeżywania Wielkiego Postu

Nasze wyrzeczenia wielkopostne dotyczą pokarmów i napojów. Wielu z nas nie je słodyczy czy nie pije alkoholu, a ofiaruje ten czas w różnych intencjach. Staramy się być bardziej uważni na potrzeby innych, więcej czasu spędzać z rodziną, odwiedzać chorych, samotnych, wspomagać potrzebujących. Częściej odwiedzamy nasze kościoły, modlimy się, rozważamy tajemnice Męki Pańskiej, uczestnicząc chociażby w drodze krzyżowej. Takiej jak ta w niezwykłej muzycznej oprawie do której w kościołach w Borku Strzelińskim, Borowie i Zielenicach zaprasza nas zespół Cantanti oraz chór Gaudete. Kultywujemy tradycje wielkopostne, wspominając wydarzenia z życia Pana Jezusa i symbolikę związaną z tym czasem, np. wspólnie tworząc palmy, jak to zrobili mieszkańcy sołectwa Borów.

Cały artykuł zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także