W Szkole Podstawowej w Borku Strzelińskim zorganizowano uroczystą wartę i odśpiewano pieśń o Wincentym Witosie, patronie placówki

Wincenty Witos to jeden z ojców polskiej niepodległości i patron Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskim. Z okazji 150 rocznicy jego urodzin zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych i działań edukacyjnych. Będzie coś dla uczniów i coś dla mieszkańców.

Rok 2024 został ustanowiony rokiem Wincentego Witosa w 150 rocznicę jego urodzin. Z tej okazji w całej Polsce w różnej formie i oprawie zaplanowano szczególne wydarzenia. Wincenty Witos to jeden z ojców polskiej niepodległości i patron Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskim, której społeczność także włączyła się w uroczyste obchody. Przy wejściu do placówki widoczne są banery, które informują o trwającym roku Witosa. W środku, na korytarzu, przy pamiątkowej tablicy uczniowie przygotowali kącik, w którym znalazły się kreatywne prace związane z patronem. 

2a577Dyrektor Dorota Kawałko-Wrona prezentuje wykonaną przez uczniów wystawę, dotyczącą życia i działalności Wincentego Witosa
Pierwszym punktem ogólnopolskich obchodów była uroczystość w Wierzchosławicach, miejscu urodzenia Witosa. Szkoła Podstawowa w Borku Strzelińskim przekazała kwiaty i znicze, aby uhonorować swojego patrona. Jak podkreśla dyrektor Dorota Kawałko-Wrona, w ramach obchodów zaplanowano szereg wydarzeń – odbędą się konkursy, teleturnieje, wystawy. Raz w miesiącu – uroczyste warty z odśpiewaniem pieśni o Wincentym Witosie. Ponadto uczniowie piątej klasy rozpoczęli już prace nad stworzeniem drzewa genealogicznego patrona szkoły. Na wiosnę Samorząd Uczniowski w porozumieniu z doradcą zawodowym zorganizuje “Tydzień Rolnika”, aby uczniowie mogli zapoznać się z tą profesją. 

Cały artykuł zamieściliśmy w 8 (1196) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także