Droga gminna w Ludowie Śląskim, łącząca dwie drogi powiatowe, zostanie przebudowana

Na to zadanie gmina Borów pozyskała prawie 2 mln zł dofinansowania. Droga gminna w Ludowie Śląskim zostanie gruntownie przebudowana. Na jakim etapie obecnie znajduje się ta inwestycja?

Początek nowego roku to w samorządach czas planowania kolejnych inwestycji. Gmina Borów zamierza przebudować drogę w Ludowie Śląskim. Na to zadanie otrzymała prawie 2 mln zł dofinansowania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Jak informuje wójt Waldemar Grochowski, zostało już ogłoszone postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę zadania. Oferty można składać do 16 lutego.
Obecnie droga wykonana jest z kruszywa kamiennego. Przebiega wewnątrz wsi i łączy dwie drogi powiatowe. Stanowi tzw. „bypass” dla drogi powiatowej, przebiegającej centralnie przez wieś. Przebudowa drogi polegać będzie m.in. na: wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych, ułożeniu krawężników drogowych wraz ze ściekiem przykrawężnikowym, wykonaniu nowej nawierzchni bitumicznej oraz nawierzchni z brukowej kostki betonowej, wykonaniu zjazdów i dojść do posesji z kostki betonowej, wykonaniu poboczy gruntowych, przebudowie kanalizacji deszczowej z wykonaniem nowego odcinka oraz montażem wpustów drogowych i studni rewizyjnych oraz konserwacją rowu i wymianą przepustu pod drogą.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także