Bundesliga to krajowe rozgrywki w Niemczech, które cieszą się niesamowicie dużą popularnością. Obecnie już wiadomo, kto jest zwycięzcą sezonu 2023/2024. W zakończonym właśnie sezonie zatriumfowała drużyna Bayer Leverkusen. Był to niesamowicie duży sukces, ponieważ zespół uzyskał ten tytuł po raz pierwszy w historii. W poniższym artykule przedstawiamy pakiet kompleksowych informacji na temat sezonu Bundesligi 23/24. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Bundesliga 2023/2024 - najważniejsze informacje 

Bundesliga to najważniejsza kategoria rozgrywek w Niemczech, odpowiednik polskiej Ekstraklasy. Sezon 2023/2024 był dla Bundesligi już 61. sezonem pierwszej klasy rozgrywkowej. W meczach wzięło udział 18 drużyn. Co ważne, w Bundeslidze obowiązuje zasada "każdy z każdym". Sezon 2023/2024 trwał w dniach 18 sierpnia 2023 - 18 maja 2024. Z racji tego, iż został już on zakończony, jest już pewne, kto jest zwycięzcą. 

Już na samym początku sezonu duże sukcesy odnosił Bayer Leverkusen. Po rundzie jesiennej drużyna ta znajdowała się na samym szczycie tabeli, a dodatkowo, nie miała ani jednego przegranego spotkania. Eksperci byli jednak sceptyczni co do tego, czy ten sukces uda się utrzymać aż do samego końca. Okazało się, że tego typu założenia nie miały zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością, ponieważ podopieczni Xabi Alonso ostatecznie uzyskali tytuł mistrzów Niemiec. Było to możliwe dzięki temu, iż poprzedni zwycięzca, bardzo utytułowana drużyna - Bayner Monachium - zaczęła coraz częściej popełniać błędy. Sytuację Bayer Leverkusen ułatwił też fakt, iż inne drużyny również były w nieciekawej sytuacji. 14 kwietnia odbył się najważniejszy mecz w ciągu całego sezonu. Wówczas Bayer Leverkusen potwierdziło swojego zwycięstwo wygrywając z Werder Brema w iście imponującym stylu (wynik 5:0). Warto zaznaczyć, że Bayer Leverkusen dopiero po raz pierwszy uzyskało tytuł mistrzów Niemiec, co tym bardziej sprawiło wszystkim kibicom naprawdę niesamowitą radość. 

Które drużyny odpadły z Bundesligi?

Te zespoły, które są najsłabsze, zgodnie z zasadami obowiązującymi w Bundeslidze, spadają do niższej ligi. W sezonie 2023/2024 dotyczy to Darmstadt - ta drużyna żegna się z Bundesligą jako beniaminek (17 punktów na koncie). Drugą drużyną, która odpadła z Bundesligi, jest FC Koeln, który zaliczył wiele wpadek w trakcie sezonu. 

Obstawienie Bundesligi - możliwości 

Piłka nożna typy dają różne możliwości. Co można obstawiać, zwłaszcza mając Fuksiarz kod promocyjny? Liczba możliwości jest bardzo szeroka. Mianowicie: można typować dokładny wynik, player bets, handicapy, rzuty rożne i kartki, zakłady specjalne, zakłady łączone oraz zakłady typu poniżej i powyżej. Tego typu rozrywka może zapewnić prawdziwą, ogromną frajdę, dlatego każdy fan piłki nożnej, który ma szeroką wiedzę na temat kondycji poszczególnych drużyn i chciałby spróbować swoich sił jako typer, z całą pewnością powinien sprawdzić swoje możliwości. 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również