Z wielu mediów codziennie dowiadujemy się o kolejnych przybyszach. Fot. SG

Nielegalni imigranci są już w Polsce. Docierają do nas nie tylko przez granicę z Białorusią, ale również samolotami. Na początku roku przyleciało ich blisko 600 głównie z Grecji – informuje Straż Graniczna. Czy jest się czego obawiać? O to zapytaliśmy mieszkańców Wiązowa.

Polska i Węgry głosowały przeciwko aktom prawnym, tworzącym pakt migracyjny. Jednak inne kraje były za i dokument został przyjęty. Ma on m.in. lepiej chronić unijne granice. Premier Tusk zadeklarował, że Polska nie zgodzi się na żadne kwoty za cudzoziemców i przymusowe relokacje. Według prawicowej opozycji, obecny rząd nic nie zrobił w tej kwestii. Tymczasem mamy coraz więcej przypadków przywożenia migrantów z Niemiec do Polski. Niedawno dużą grupę przybyszy z Etiopii ulokowano w ośrodku w Łukowie. Placówka nie jest pilnie strzeżona i grupy migrantów po zmroku wychodzą na miasto, co wzbudza obawy mieszkańców. Z wielu mediów codziennie dowiadujemy się o kolejnych imigrantach. Co myślą o tym mieszkańcy Wiązowa? Czy przesadzamy z obawami?

– To gruba przesada. Nie zapominajmy, że wszystkim sterują politycy, którzy wyolbrzymiają problem, aby zdobyć poparcie. Wiele partii nagina rzeczywistość w różnych kierunkach, a prawda zawsze leży pośrodku – mówi Kuba, uczeń strzelińskiego technikum.

Zdaniem jego kolegi, Marka Kurowskiego, opinie Polaków w sprawie migrantów są przesadzone.

– Nie sądzę, aby do Polski trafiały duże grupy ludzi. Jestem raczej za tym, aby im pomagać. Nie rozumiem obaw mieszkańców. Słyszałem o zadymach we Francji, ale nie sądzę, aby u nas tak było. Nie ma się czego bać – uspokaja Marek Kurowski.

Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1212) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
To nie prawda!!! Polska za sprawą morawieckiego podpisała zgodę na pakt migracyjny!!! Nie siejcie propagandy!!! PiS tak jak PO ręka w rękę!!!
0
Gravatar
spajker.
lepper mąż stanu po technikum rolniczym a prywatnie bokser był samozwańczym obserwatorem unijnym na wyborach w białorusi i pilnował aby łukaszenka wygrał wybory legalnie jak zwykle. miał on interesy z mafią kgb w ukraini i biznesy w zakresie handlu peletem w białorusi. gdyby żył lepper to nie byłoby płotu na granicy z białorusią. byłyby autostrady łączące białoruś i polskę i masowy import afrykanów na którym zarabiałby nie tylko łukaszenko ale i lepper.
z samoobrony wyszedł samozwis. no a taki ładny krawat nosił. dobrze że chociaż krawat i długi zostały.

1
Gravatar
cześ
Jeszcze przyjdzie czas że będziesz prosił Łukaszenkę o azyl padalcu ty!!!
-1
Gravatar
spajker.
baćka luka to może sobie traktorem pojeździć jak to ma w zwyczaju. azyl to on niedługo będzie potrzebował w maskwie. no może też w wiązowie azyl dostanie jak płot niczym wałęsa przeskoczy bo tam ma swoich wielbicieli a i poziom zacofania w wiązowie jak na białej rusi. wniosek ogólny jest taki że chłop nie powinien krawata nosić bo się nim udusić może. lepper potwierdzi. milcząco a nie krzykliwie jak to robił dotychczas.
0
Gravatar
cześ
Durny jesteś jak onuca kacapskiego żołnierza!!!
0
Gravatar
spajker.
znasz się na kacapach i na onucach. to u ciebie rodzinne.
0
Gravatar
Moskwa
To nie do wiary jest bolszewiku
0
Gravatar
taaa
Do Mareczka...W styczniu mój sąsiad(40lat) z dwójką dzieci wyjechał do Rumunii w poszukiwaniu ciszy i spokoju dla swoich dzieci właśnie.Tydzień temu pożegnaliśmy znowu dwoje młodych ludzi z trójką dzieci.Mają dość wysokich podatków i poczucia zagrożenia ze strony Rządu .Nie wszyscy zgadzają się na przymus,presje i zdzierstwo ... lepszego dla obcych' ,a poniewierania Polaków.
1
Gravatar
wiemy...
Podatek dochodowy nie może być dla ciężko pracującego KARĄ.
1
Gravatar
wiemy...
Trzydziestoletn i kredyt na DOM nie musi być tak drogi...Nabici na Bank.Możesz nie zdążyć skonsumować.
0

Przeczytaj także