Inicjatorka konkursu, Wanda Mazur (z lewej) wręczyła podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację. Na zdjęciu Barbara Widelska ze strzelińskiego ogólniaka oraz Damian Serwicki z SOK

W poniedziałek, 17 czerwca, w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Szkolna Historia Nasza i Naszych Dziadków”, którego celem było zainteresowanie historią działającej w Strzelinie pierwszej, powojennej szkoły podstawowej nr 1. Inicjatorką konkursu, w którym udział wzięli zarówno uczniowie gminnych szkół, jak i osoby dorosłe, jest emerytowana nauczycielka Wanda Mazur.

Pani Wanda podziękowała wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – pracownikom Strzelińskiego Ośrodka Kultury i strzelińskiego urzędu, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelinie, Biblioteki Pedagogicznej w Strzelinie, Zespołu Oświaty Gminnej w Strzelinie, a także nauczycielom lokalnych szkół podstawowych i średnich. Dodajmy, że konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Strzelińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Strzelin.

Burmistrz Dorota Pawnuk, która uczestniczyła w podsumowaniu konkursu, pogratulowała wszystkim uczestnikom i podziękowała pani Wandzie Mazur oraz osobom zaangażowanym w jego organizację.

Cały artykuł zamieściliśmy w 23 (1211) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
propaganda PZPR. pierwszą powojenną szkołą w strzelinie była szkoła w Stredni Podiebrad. po polsku gościęcice średnie. była to szkoła z czeskim językiem nauczania. lekcje odbywały sie też w czeskim kościele na starormiejskiej . któregoś dnia wparował tam honorowy obywatel strzelina ksiądz michałkiewicz i na ozach uczniów zabrał czerwony dywan prowadzący do ołtarza. byłą to lekcja u hipokryzji. później firma honorowego księdzza michałkiewicza honorowo zabrała czechom ich kościół i za państwowe dotacje kościół sobie odnowiła. to jest też szkoła moralności. pierwsza w strzelinie.
burmistrz i radny to absolwenci akademii pierwszomajowej i ich wiedza historyczna jest niepełna.

2

Przeczytaj również