– Nie zamknę się nigdy w ratuszowym gabinecie, będę rozmawiać z każdym – mówiła burmistrz Dorota Pawnuk

Jakie najważniejsze inwestycje zamierza zrealizować w rozpoczynającej się kadencji i co stanie się jej symbolem?  O wyzwaniach, zadaniach i planach mówiła burmistrz Dorota Pawnuk podczas inauguracyjnej sesji. 

W ostatnim wydaniu naszej gazety przedstawiliśmy nowych radnych Rady Miejskiej Strzelina. Dziś wracamy do inauguracyjnej sesji. Podczas posiedzenia swoje ślubowanie złożyła także burmistrz Dorota Pawnuk, która wygłosiła okolicznościowe przemówienie. – Za każdym razem jest to dla mnie ogromny zaszczyt i honor, a przede wszystkim zobowiązanie wobec wszystkich strzelinian, zarówno tych, którzy wzięli udział w wyborach, jak i tych, którzy zostali wówczas w domach; zarówno tych 6 270 osób, które zakreśliły przy moim nazwisku „tak”, jak i tych, którzy zagłosowali przeciw. Tak wysokie, prawie 77% poparcie, to wyraz uznania mieszkańców nie tylko dla Doroty Pawnuk, ale przede wszystkim dla wspierających mnie dotychczas radnych, pracowników urzędu, dla kierowników, szefów jednostek organizacyjnych gminy i ich pracowników, szefów naszych jednostek pomocniczych, sołectw i osiedli – mówiła szefowa gminy.

Bardzo dziękuję mieszkańcom za wiarę we mnie, którą wyraziliście w głosowaniu – kontynuowała burmistrz Dorota Pawnuk. – Dzisiaj chciałam serdecznie podziękować przede wszystkim moim współpracownikom i kierownikom jednostek za to, że pracowaliście dla tej gminy i dla jej mieszkańców przez ostatnich pięć, trudnych lat. Bardzo serdecznie dziękuję swoim najbliższym – mężowi Jankowi oraz synom Mateuszowi i Łukaszowi za pełne wsparcie i zrozumienie, że czasem trudno pogodzić rolę mamy z tak angażującą funkcją... Bardzo dziękuję swoim rodzicom za dobre wzorce, szczególnie tacie Józefowi za wiarę we mnie i za to, że zawsze mogę liczyć na jego pomoc – podkreśliła burmistrz Dorota Panwuk, która podziękowała także najbliższym współpracownikom: sekretarzowi Kazimierzowi Nahajło, skarbnik Łucji Szczepańskeij oraz wiceburmistrzowi Mariuszowi Kunyszowi.

 

Rozbudowa przychodni i termomodernizacje

Następnie burmistrz Dorota Pawnuk przeszła do podsumowania mijającej kadencji i do omówienia planów na właśnie się rozpoczynającą. Podkreśliła, że symbolem poprzedniej kadencji była odbudowa strzelińskiego ratusza. – Chciałabym bardzo, aby ta rozpoczynająca się właśnie kadencja była czasem nowych inwestycji, szczególnie oświatowych – podkreśliła szefowa gminy. – W rozpoczynającej się kadencji kluczowe będzie odpowiednie zarządzanie budżetem gminy w relacji do niezwykle szerokiego wachlarza możliwości pozyskiwania środków w nowej perspektywie finansowej, m.in. w ramach RPO czy wsparcia z KPO – zaznaczyła burmistrz Dorota Pawnuk.

Szefowa gminy mówiła o planowanym zagospodarowaniu plantów przy ul. Pocztowej, termomodernizacji dawnego budynku urzędu przy ul. Ząbkowickiej, zakupie niskoemisyjnego taboru na potrzeby Strzelińskiej Komunikacji Publicznej. Te zadania mają być dofinansowane ze środków unijnych w ramach Innego Instrumentu Terytorialnego Subregionu Wrocławskiego. Burmistrz Dorota Pawnuk podkreśliła, że gmina Strzelin otrzymała już dofinansowanie na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Kuropatniku. W planach jest także termoodernizacja budynku miejskiej biblioteki, a także rozpoczęta już inwestycja przebudowy zabytkowego obiektu dawnego ośrodka kultury przy ul. Brzegowej.

Cały artykuł zamieściliśmy w 18 (1206) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
roczny budżet strzelina to 151 500 000,- zeta.
na kadencję 5cio letnią burmiistra zaplanowała wysiew trawy i oklejenie styropianem jakichś starych ruder.
styropian podobnie jak tektura ma wartość znikomą podobnie jak kilka kilo nasion trawy.
na co rozejdzie sie te 151,5 miliona zeta razy 5 lat?

czytam że powstaną nowe parki . gdzie? przecież ogródki działkowe na skawińskiej i na oławskiej są zarezerwowane dla oligarchy.

z ksiąg wieczystych odczytuję że działki w strzelinie kupili za grosze radni i ważni urzędnicy. wiem że zupełnie przypadkowo gmina zmieniła plany zagospodarowani a przestrzennego w taki sposób że kupione za grosze działki dostaną wodę gaz prąd kanalizę i drogę asfaltową. nie ma to jak być radnym albo burmistrzem. przypilnujesz wtedy gdzie pójdą gminne miliony na ucywilizowanie twojej prywatnej działki i jeszcze pieniądze w formie pensji i diety za to dostajesz. nie moge podac konkretów bo rodo. wiceważniaka spod filoletowego baldachimu pozdrawiam. ważniaka spod czerwonej flagi też.

5
Gravatar
Dest
Pani burmistrz może tak czas zejść na ziemie niemoc i marazm Tu i za 100 lat nic się nie zmieni taki klimat
4
Gravatar
spajker.
spoko. zapisaliśmy już strzelin do gmin wiejsko-miejskich. rokrocznie zapraszamy do strzelina a to pijanego górala a to inny wypierd umysłowo-artystyczny za dzisiątki tysia zeta w tym celu aby dni strzelina upiększyć. w tym roku ozdoba strzelina będzie ludowy zespółkłosowi anki oraz jarzębina. zespół jarzębina rozsławił juz całą polskę na piłkarskich mistrzostwach europy swoim utworem euro koko spoko. mamy już w radzie gminy blondunkę która wygląda jak lalka s sexshopu a jak włoży okulaty to wygląda jak mądra sowa. specjalność? uśmiech i koszenie kasy. różne męskie lalki typu prezydent ważnego miasta i inne uciekinierki męskie z sld do ko też już w strzelinie były. spółdzielni a tęcza też jeszcze chyba jest. belgia ma swój anderlecht a strzelin ma swoje pegieerowo. kolumbia ma swoje medelin a strzelin ma swoje osilin. strzelin ma poziom światowy. nawet zimbabwe nam zazdrości. senegal też.
4
Gravatar
TruckdriverDST
Pani to już dziękujemy [brawa i oklaski]
14
Gravatar
spajker.
plan gminy strzelin na najbliższe lat
- okleimy styropianem belweder
-okleimy styropianem dawna kaplicę cmentarną na brzegowej
- okleimy styropianem szkołę w kuropatniku
- posiejemy trawę na plantach przy pocztowej

plan gminy kobierzyce
- do inwestora lg dołączy inwestor samsung
- do firm logistycznych amazon pannatoni i pro logis dołączy kolejna fabryka
- dobudujemy kolejne ronda i łączniki autostradowe komunikujące dziesiątki tysięcy miejsc pracy w kilkudziesięciu fabrykach
- zbudujemy bezpłatną komunikację do strzelina by nasi pracownicy mogli tam pojechać i odpocząć wśród niezakłóconej biznesem natury i aby mogli się pomodlić do wszystkich honorowych obywateli strzelina spośród których 80% to kapłani katoliccy a 10% to kapłani marksizmu i leninizmu. nawet niedawny artykuł o wycieczce po strzelinie informował że wycieczka jest od kościoła do kościoła.
strzelin granitem stoi. granitowe umysły władców i wyborców. po co lecieć do meksyku jak meksyk na miejscu?

14

Przeczytaj również