Najmłodsza modelka miała 13 lat. Przyjechała z mamą aż z Nowego Sącza

Modelki i fotograficy wyruszyli w plener. Sesja artystyczna odbyła się w kamieniołomach w Górce Sobockiej, w ruinach starego browaru w Strzelinie i na scenie ośrodka kultury.

„Strzelin w obiektywie artystów – animacja kulturalna służąca promocji miasta” – to projekt autorski Moniki Bojsan, mieszkanki Strzelina. Przez trzy dni modelki w różnych kreacjach pozowały na tle skał i przy pomniku Strzelca w rynku. Wykorzystano również podziemia strzelińskiego ratusza, perony dworca kolejowego i industrialne tło silosów zbożowych.

– Stylizacje modelek mają pobudzić wyobraźnię. Do zdjęć na dworcu zaangażowaliśmy statystów. Sesję w Górce Sobockiej zorganizowaliśmy w kamieniołomach, bo nasz region słynie z kopalni granitu. Skały dają piękne tło do awangardowych stylizacji – tłumaczy Monika Bojsan, autorka projektu.

art photo1234Zdjęcie z pleneru. W tle strzelińskie elewatory. Fot. Maura Ładosz

W artystycznych działaniach wzięło udział kilkanaście osób. Najmłodszą była 13-letnia Emilia, która przyjechała z mamą ze Starego Sącza.

– Emilia tańczy od piątego roku życia. Interesuje ją balet i różne rodzaje tańca – współczesny, jazzowy czy modernowy. Teraz pragnie zostać modelką – opowiada mama trzynastolatki.

Przygotowania modelek do pleneru zorganizowano w Strzelińskim Ośrodku Kultury

Awangardowe projekty z ratuszem w tle

W trakcie sesji zrobiono setki zdjęć. Wykonali je tzw. fotograficy konceptualni, którzy reżyserują wszystko, co dzieje się na planie.

– To projekt trój dyscyplinarny – ludzie, architektura i świat artystyczny. Autorką projektu jest Monika Bojsan, która pokazała nam, jak dotknąć tego niedostępnego świata. Jej pomysły nie są przypadkowe. Artystka wie, co i z kim chce robić. To przyjemność pracować z osobą, która dotyka piękna inaczej niż my wszyscy. Z ogromną przyjemnością wspieramy to niezwykle inspirujące i bogate artystycznie wydarzenie – mówi Sylwia Korczyńska, dyrektor Strzelińskiego Ośrodka Kultury.

Od lewej Monika Bojsan, Sylwia Korczyńska i mama najmłodszej modelki Emilii

Projekt zainteresował władze miasta, które są otwarte na wszelkie działania promujące region.

– Jako samorząd zawsze jesteśmy otwarci na wyjątkowe inicjatywy i bardzo się cieszę, że tak oryginalne, artystyczne przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane właśnie w Strzelinie. Nie da się ukryć, że jest to dla nas nie tylko duże wyróżnienie, ale także świetna promocja miasta i gminy. Jestem przekonana, że połączenie kobiecego piękna z charakterystycznymi miejscami Strzelina da wspaniały i niepowtarzalny efekt – mówi Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina.

Cały artykuł zamieściliśmy w 16 (1204) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również