Gmina Strzelin przeznaczy prawie 241 tys. zł na remont chodnika przy drodze powiatowej w Bierzynie

Strzelińscy radni zdecydowali o przekazaniu łącznie około 385 tys. zł na inwestycje przy drogach powiatowych. W których miejscowościach zostanie wyremontowany chodnik, gdzie będzie utwardzone pobocze i którzy mieszkańcy doczekają się dokumentacji budowy chodnika? 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina radni podjęli szereg uchwał, dotyczących inwestycji w chodniki przy drogach powiatowych. Zdecydowali o przekazaniu 29 tys. zł na utwardzenie pobocza drogi powiatowej w Dankowicach. Chodzi o około 300 metrowy odcinek prowadzący do cmentarza. Wcześniej przy tej drodze realizowano etapami utwardzanie pobocza przy zabudowaniach, w którym partycypowała zarówno gmina Strzelin, jak i starostwo powiatowe w Strzelinie. Realizacja tej inwestycji z pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, którzy odwiedzają cmentarz.

Strzelińscy radni zdecydowali także o przeznaczeniu 20 tys. zł na opracowanie projektu budowy prawostronnego chodnika w pasie drogi powiatowej Pęcz – Strzelin na odcinku około 900 m, rozpoczynając od ostatnich zabudowań w Pęczu. „W zasadzie budowa tego typu ciągów przy drogach powiatowych jest zadaniem własnym powiatu […], to rozumiejąc trudną sytuację ekonomiczną powiatu strzelińskiego, gmina Strzelin podjęła podjęła się nie tylko sfinansowania, ale także realizacji przedmiotowego zadania. Wprawdzie wystąpiliśmy z propozycją współdziałania do Zarządu Powiatu, ale do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi” – czytamy w uzasadnieniu podjętej uchwały.

Kolejną inwestycją, którą zamierza sfinansować gmina Strzelin, jest remont chodnika przy drodze powiatowej nr 3047D. Na ten cel zarezerwowano w budżecie prawie 241 tys. zł. W pierwszym etapie wykonany zostanie chodnik o długości około 150 m do skrzyżowania z drogą nr 3051D. Na tym terenie zlokalizowane są dwa przystanki zbiorowej komunikacji publicznej, do których nie ma bezpiecznego dojścia. Nie jest to bezpieczne, a trzeba podkreślić, że z przystanków korzystają także dzieci. W ramach planowanej inwestycji powstaną w tym miejscu dwie zatoki autobusowe z wyniesionym przejściem dla pieszych oraz chodnikiem.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1202) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ggggg
Taki projekt to sie powinien zamknąć w 5tys... Lepiej to sprzedac w formule zaprojektuj i wybuduj
1
Gravatar
spajker.
gmina wyda 20 000 na PROJEKT kilkuset metrów chodnika. projektantem będzie chyba leonardo da vinci albo ktoś z doliny krzemowej.
za 20 000 + ,materiały to bolek drogowy zrobi ten chodnik bez projektu.

1

Przeczytaj również