– Rozmawialiśmy o planach firmy i możliwościach rozbudowy instalacji do przetwarzania odpadów – informuje burmistrz Dorota Pawnuk

Czy odpady komunalne z terenu gminy Strzelin będą mogły być oddawane bliżej niż ma to miejsce obecnie i czy chodnik w Wąwolnicy będzie remontowany?

Jakiś czas temu burmistrz Dorota Pawnuk spotkała się z prezesem Zakładu Gospodarowania Odpadami GAĆ. – Rozmawialiśmy o planach firmy i możliwościach rozbudowy instalacji do przetwarzania odpadów – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. – Na chwilę obecną brak możliwości tej rozbudowy, wobec kilkuletnich już perturbacji przy uzyskiwaniu nowego pozwolenia zintegrowanego od Urzędu Marszałkowskiego, uniemożliwia nam oddawanie naszych odpadów najbliżej jak to możliwe. Kwestia ta wiąże się bezpośrednio z ewentualnym powrotem stacji przeładunkowej w Wąwolnicy na potrzeby obsługi najbliższych gmin i Strzelina. Aktualnie jest ona podnajmowana spółce zewnętrznej. Ze względu na funkcjonowanie tego obiektu poruszyliśmy także temat wsparcia ZGO GAĆ dla gminy Strzelin przy realizacji zadania powiatowego, które mamy zabezpieczone w tegorocznym budżecie. Chodzi o remont chodnika w Wąwolnicy.

Cały artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Olaf
Związek Międzygminny Ślęza - Oława i brak problemów.
2
Gravatar
Anna
Odpady
Zgadzam się
1
Gravatar
ggg
Hasło "cyklostrada dolnośląska", gmina ogłosiła przetarg na wykonanie projektu dla tego zadania i tu moje pytanie: dlaczego gmina wykonuje projekt z własnego budżetu skoro jest to inwestycja urzędu marszałkowskieg o realizowana przez DSDiK? Bierzemy na siebie realizacje cudzych zadań tymczasem fizycznie namacalnych inwestycji na rok 2024r. w gminie brak.
5
Gravatar
spajker.
sprawę odpadów komunalnych dość dobrze załatwia jacek z obornik śląskich. polecam. ma on co prawda naturę żyda i poznaniaka no ale człowiek zaradny czyli dający sobie radę również z odpadami komunalnymi.
3

Przeczytaj również