Tak wyglądają liście orzecha włoskiego po kwietniowych przymrozkach

Wiosenne przymrozki, zwłaszcza te, które występują po bardzo ciepłych dniach, nie są sprzymierzeńcami roślin.

Po załamaniu pogody pod koniec kwietnia w powiecie strzelińskim i całym kraju przemarzło wiele orzechów włoskich, których liście sczerniały. Są to drzewa, które uchodzą za odporne na mróz, jednak nie udało im się przetrzymać kwietniowych przymrozków. – Mimo wszystko natura się odrodzi, a przemarznięty orzech włoski sam się zregeneruje – podkreśla Justyna Bagińska z Biedrzychowa, która prowadzi firmę Polchloris, zajmującą się zielenią. – Przemarzły tylko liście, które już zaczynają odbijać. Niestety, konsekwencją przymrozków może być bardzo ubogi zbiór. Orzechów w tym roku raczej nie ma co się spodziewać – dodaje nasza rozmówczyni. Jak donoszą nasi czytelnicy, w wielu sadach widoczne są już pojedyncze zielone listki. 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także