Dolnośląskie uzdrowisko? Dobre na wszystko! Rusza nowa akcja promująca zdrowie, relaks oraz malownicze miejscowości uzdrowiskowe, idealne na wakacje.

 - To właśnie na Dolnym Śląsku znajduje się najwięcej miejscowości uzdrowiskowych w skali całej Polski. Uzdrowiska są atutem naszego wyjątkowego regionu, a nowoczesna baza rehabilitacyjna gwarantuje kuracjuszom z całego kraju profesjonalne i skuteczne leczenie uzdrowiskowe na bardzo wysokim poziomie. Towarzyszy temu rozwinięta baza turystyczna, trasy rowerowe i piesze. Zachęcamy do odwiedzania naszych pięknych, dolnośląskich uzdrowisk – mówi Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolny Śląsk poszczycić się może największą liczbą miejscowości uzdrowiskowych w całej Polsce – jest ich tutaj aż 10! Zatem jeśli sięgać po zdrowie, to właśnie w tym regionie. Przed nami fascynująca podróż przez najciekawsze kurorty Dolnego Śląska.

W tej kampanii udowodnimy, że poza oczywistymi walorami zdrowotnymi, uzdrowiska mają mnóstwo innych zalet: liczne trasy rowerowe, szlaki piesze, turystyczne atrakcje, wyjątkowe zabytki – mówi Michał Rado, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Według danych GUS w dolnośląskich w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego na Dolnym Śląsku w 2022 roku leczyło się niemal 95 tysięcy kuracjuszy. Nasz region był trzecim w Polsce najchętniej wybieranym przez pacjentów: po zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Skarby dolnośląskich uzdrowisk

 Uzdrowiska w oferują nie tylko bogatą bazę noclegów, luksusowe spa i centra odnowy biologicznej, piękne parki zdrojowe, górskie widoki, ale także atrakcje turystyczne i kulturalne.

  • Cieplice Śląskie-Zdrój

Miłośnicy historii muszą poznać Cieplice, gdzie początki wydobycia wód termalnych sięgają XIII wieku. Ta znana część Jeleniej Góry uchodzi za najstarsze uzdrowisko w Polsce, które niegdyś swoją obecnością zaszczycały światowe sławy, m.in. Goethe. Dziś turystów przyciągają termy, zabytki i muzea.

  • Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój to prawdziwy raj dla miłośników muzyki, dzięki Międzynarodowemu Festiwalowi Chopinowskiemu. W tym roku jego 79. edycja będzie miała miejsce od 2 do 10 sierpnia. Warto również odwiedzić Muzeum Papiernictwa, które kandyduje do wpisania na światową listę zabytków UNESCO.

  • Świeradów-Zdrój

Gwiazdkę z nieba oferuje Świeradów-Zdrój, gdzie nieopodal Izerski Park Ciemnego Nieba zapewnia niepowtarzalne warunki do obserwacji gwiazd, dzięki minimalnemu zanieczyszczeniu świetlnemu. W Świeradowie znajduje się najwyższa, 62-metrowa wieża widokowa w Polsce: Sky Walk. Dla obleganej atrakcji są alternatywy: wieża widokowa na Młynicy oraz na Czerniawskiej Kopie. Miejscowość słynie z kąpieli radonowych. W Polsce tylko dwa uzdrowiska korzystają z tego typu zabiegów.

  • Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój to idealna miejscowość dla miłośników wspinaczki, biegania i aktywnego wypoczynku. W lipcu odbywa się tu Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, a we wrześniu kultowy Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady, którego gwiazdą w tym roku, będzie m.in. Vito Bambino. Podczas festiwali nie zabraknie sportowych wyzwań, filmowych i muzycznych wrażeń, a także spotkań ze sławami światowego himalaizmu. Atrakcją w okolicy jest Trojak, wznoszący się na wysokość 766 m n.p.m., skąd roztacza się widok na Kotlinę Kłodzką. Na szczyt można dotrzeć także ścieżką Singletrack Glacensis, będącą częścią najdłuższej w Europie sieci tras rowerowych tego typu.

  • Kudowa-Zdrój

Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju, założony w XVIII wieku, oferuje bogactwo przyrodnicze i chwile wytchnienia. Można tu podziwiać różnorodne gatunki roślin: rododendrony, draceny, kaktusy, agawy czy opuncje. W parku rosną również interesujące drzewa, w tym około 300-letni jesion wyniosły. Na turystów o mocnych nerwach czeka Kaplica Czaszek, której ściany i sklepienie pokryte są ludzkimi czaszkami i kośćmi. Kaplica powstała w XVIII wieku i jest częścią kościoła pw. Świętej Rodziny.

Dolny Śląsk na zdrowie!

 W ramach akcji na profilu ,,Dolny Śląsk" w social mediach oraz na stronie www.dolnyslask.travel znajdą się inspiracje oraz praktyczne porady dotyczące podróży. Nie zabraknie historii, szczegółów dotyczących oferty zabiegów i ich korzyści zdrowotnych, ciekawych atrakcji do zobaczenia, propozycji aktywnego wypoczynku, opisów tras i malowniczych widoków. Odkryjemy tajemnice magicznych miejsc regionu, które uzdrawiają duszę i ciało, by każdy mógł na własnej skórze przekonać się, że dolnośląskie uzdrowisko jest naprawdę dobre na wszystko!

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także