Foto screen Viva Palestyna/Facebook

W poniedziałek, 3 czerwca, studenci Uniwersytetu Wrocławskiego przesłali do naszej redakcji maila. Informują w nim o rozpoczętym pokojowym strajku okupacyjnym w sprawie żądań wysuniętych w liście otwartym do rektora oraz że zajęli część przestrzeni Uniwersytetu Wrocławskiego przy ulicy Szewskiej 50/51.

Poniżej manifest strajku:

"W momencie wygłaszania tych słów państwo Izrael dokonuje czystki etnicznej. Od czasu rozpoczęcia pełnego oblężenia Strefy Gazy zostały odcięte dostawy jedzenia, wody, paliwa, leków i pomocy humanitarnej. W wyniku bombardowań i ostrzałów nieustannie zrównywane z ziemią są szpitale, uniwersytety, szkoły i wszelka codzienna infrastruktura, w której ludność palestyńska szuka schronienia. W wyniku stosowanej przez rząd Izraela niewyobrażalnej przemocy i okrucieństwa, każdego dnia wzrasta liczba ofiar śmiertelnych oraz przymusowo wysiedlanych i przepędzanych Palestyńczyków. W obliczu tych wydarzeń uważamy, że naszą powinnością etyczną i moralną jest kategoryczna, zdecydowana i świadoma solidarność z Palestyńczykami, a to powinno oznaczać konkretne działania.
Tydzień po spotkaniu i wręczeniu listu otwartego rektorowi UWr, nie otrzymawszy odpowiedzi innej niż puste słowa oświadczenia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, ogłaszamy rozpoczęcie pokojowego strajku okupacyjnego. Nie widząc innej możliwości, solidarnie ze studentami w Polsce i za granicą, decydujemy się na zajęcie publicznej przestrzeni Uniwersytetu, który winien reprezentować głos społeczności akademickiej, a nie tylko uniwersyteckich władz. Wobec tego, w imię wyższego dobra, domagamy się spełnienia następujących postulatów:
1. publicznego, stanowczego i jednoznacznego potępienia ataku Izraela na Strefę Gazy oraz okupacji Palestyny,
2. natychmiastowego zerwania współpracy z izraelskimi instytucjami akademickimi, ośrodkami badawczymi i innymi organizacjami i firmami,
3. udostępnienia informacji o tym, z jakimi podmiotami tego typu UWr prowadzi współpracę i w jakim zakresie,
4. bojkotu izraelskich instytucji na szczeblu krajowym i międzynarodowym, do czasu zakończenia okupacji Palestyny, uznania prawa Palestyńczyków do równości i samostanowienia oraz uznania prawa do powrotu dla palestyńskich uchodźców.
Mając na względzie cały czas aktualny problem antysemityzmu, bezwzględnie podkreślamy, że fundamentalną wartością motywującą nasze działania jest sprzeciw wobec ucisku jakiejkolwiek mniejszości etnicznej czy rasowej. Nie ma naszej zgody na żadne przejawy rasizmu, islamofobii, antysemityzmu, arabofobii. Nigdy więcej dla nikogo."

Studenci

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Polacy Wy się martwcie o siebie o własną ojczyznę. Gwarantuje Wam że o Nas nikt by się nie martwił. Na świecie są ludzie którzy nie wiedzą czy Polska to kraj czy potrawa ..
3
Gravatar
cześ
Dokładnie!!! My się martwimy o UPAinę, Palestynę a nas wszyscy w doopie mają!!!
1
Gravatar
spajker.
polak na świecie jest synonimem głupka i złodzieja. polak to dzika siła robocza która zjada łabędzie ze stawu. amerykańskie polish jokes. na witrynie sklepu fotograficznego w gorlitz wisi napisana po polsku kartka- nie opłaca się kraść bo na wystawie są puste pudełka.
wycieczki młodzieży z izraela do polski są szkolone że polacy to mordercy a polska to kraj wrogi i niebezpieczny. izraelscy ochroniarze przyjeżdżają do polski uzbrojeni w broń palną.
w usa jest plaga kradzieży i moda na zostawianie bagażnika w samochodzie otwartego i kartki tam nic nie ma. ale polak to złodziej a nie jankes.
niemcy palili żydami w piecach ale polacy to mordercy a nie niemcy.
anglicy robią z krakowa miasteczko westernowe ale to polacy są dzicy a nie te pijane hordy anglików.
polacy walczyli za francje i uczciwie tam pracują ale to ciapasy na zasiłkach mają wyższy status społeczny a nie polacy.
polacy masowo zawożą duże wakacyjne pieniądze do hiszpanii a w hiszpani polak to synonim durnia i brudasa.

2
Gravatar
spajker.
ja spajker ustanowiłem strajk okupacyjny moje toalety.
w dniu 07 10 2023 palestyna i jej hamas dokonali zbrodniczgo ataku na rodziny na kobiety i na dzieci izraelskie wystrzeliwując 1 400 rakiet na ich domy nie uzyskawszy wceśniej ich zgody. palestyna i hamas dokonali ataku na niepodległe państwo izrael wbrew prawu międzynarodowem u. żądam pokojowo siedząc w toalecie natychmiastoweg o wycofania hamasu ze strefy gazy.
żądam też wyjaśnienia wrocławskim studentom iż tzw okupacja palestyny czyli utworzenie panstwa izrael to pomysł ONZ a nie izraelczyków. żydzi otrzymali ziemie palestyńskie czyli brytyjską kolonię z nadania ziemi przez ONZ. palestyńczycy nie strzelali do okupujących ich anglików. studentom wrocławskim polecam protest przeciwko polskim chłopom , którzy otrzymali niemiecką ziemię na tzw ziemiach pozyskanych z nadania moskwy. polscy chłopi okupują prastare niemieckie ziemie i nie chcą słyszeć tego że są niechcianymi przybyszami a legalni niemieccy właściciele tych ziem pozyskanych zostali wypędzeni.

2

Przeczytaj także