Grupa żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej (16 DBOT) gościła w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich KONGENERACJA S.A. Celem wizyty było zapoznanie ze strukturą zakładu i procesem technologicznym.

Pierwsza wizyta dolnośląskich Terytorialsów we wrocławskiej Elektrociepłowni była bardzo efektywna i jest zapowiedzią dalszej współpracy. Duże wrażenie na żołnierzach zrobiła różnorodność procesów technologicznych używanych do wytwarzania ciepła oraz produkcji prądu, a także rozbudowana infrastruktura obiektu.

Spotkanie miało również na celu omówienie potencjalnych zagrożeń wynikających z umiejscowienia i specyfiki EC Wrocław. Duże zagęszczenie ludności i bliskość rzeki znacząco wpływa na proces reagowania na zagrożenia, w trakcie których żołnierze 16 DBOT mogliby udzielić wsparcia..

Z punktu widzenia reagowania kryzysowego, ważne jest, aby poznać obiekty takie jak EC Wrocław – powiedział kpt. Marcin Pochodaj, oficer prasowy 16 DBOT – Znajomość topografii obiektu i jego specyfiki w sytuacji realnego zagrożenia skraca czas reakcji i udzielenia wsparcia – dodał.

Opiekunem grupy był Dyżurny Kierownik Bloków i Kotłów Wodnych Janusz Jakubowski, który jest żołnierzem w 16 DBOT.

Efektem pierwszego spotkania jest deklaracja dalszej współpracy, głównie w zakresie wspólnych szkoleń i warsztatów. Ze względu na skomplikowany proces produkcyjny z branży chemicznej, termoelektronicznej i elektroenergetycznej, konieczna jest współpraca w zakresie przeciwdziałania i reagowania na sytuacje kryzysowe.

Zgodnie z zapisami Ustawy o obronie Ojczyzny, WOT odpowiada za niemilitarną część zadań zarządzania kryzysowego w resorcie obrony narodowej. Dowódca WOT jest szefem Centrum Zarządzania Kryzysowego MON, natomiast dowódcy Brygad OT odpowiadają za współpracę z wojewodami w obszarze koordynacji i realizacji wsparcia ze strony Sił Zbrojnych RP.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także