Piotr Branicki, uczeń II klasy technikum strzelińskiego CKZiUJednym z zawodów, jaki można zdobyć w strzelińskim CKZiU, jest technik informatyk. Uczniowie tej właśnie specjalności odnoszą sukcesy w rywalizacji z kolegami z innych miast. Jednym z nich jest Piotr Branicki.
Z myślą o najlepszych uczniach w tej specjalności zorganizowano w Oławie konkurs. Wśród rywalizujących byli również uczniowie ze Strzelina. – Finał w Oławie poprzedziły eliminacje szkolne. Był to test, który trzeba było rozwiązać na internetowej stronie organizatora. Z naszej szkoły do kolejnego etapu zakwalifikowały się trzy osoby – powiedział Piotr Branicki. Piotrek jest uczniem drugiej klasy technikum, a informatyka jest jego pasją i będzie przyszłym zawodem. – Na etapie powiatowym rozwiązywaliśmy również test i podobnie jak w pierwszym etapie tylko trójka z najlepszym wynikiem kwalifikowała się do części praktycznej. Tam trzeba było uruchomić komputer, podpiąć kilka części i zamknąć obudowę. Podpiąć myszkę, klawiaturę, system był zainstalowany, ale trzeba było wyłączyć blokady. Wyłączony był panel sterowania, obsługa portów USB, ustawić uprawnienia użytkowników, uruchomić drukarkę. Trzeba było odpalić program Linux lub ściągnąć z internetu darmowy program biurowy i dokonać konwersji trzech dokumentów do PDF. Konfiguracja była dość skomplikowana - usłyszeliśmy od naszego rozmówcy. Słowem, organizatorzy natrudzili się, żeby skomplikować zadanie finalistom konkursu. A trzeba było jeszcze wysłać maila i wykonać kilka innych zadań. W przypadku Piotra na niewiele się to zdało, bo okazało się, że poradził sobie najlepiej z trójki finalistów.
Kiedy spytaliśmy się jak to było na początku, kiedy zainteresował się komputerami, to odpowiedział nam, że na początku traktował komputer jako rozrywkę. Dopiero z czasem zaczął poznawać informatykę i coraz więcej czasu poświęcał na poszerzanie wiedzy.
UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
xxxxx
biznesy
kto lubi grać w eurobiznes?
0
Gravatar
B33zon
RE: Strzelińscy informatycy w elicie
Najtrudniej było "odpalić program Linux".
0
Gravatar
sztosu
ggwp
Piotrek ty kozaku :D
0
Gravatar
spajker
RE: Strzelińscy informatycy w elicie
każdy zawód nawet "zwykły" kucharz ma swoje "myki". w każdym zawodzie 10% to mistrz a 90 % to zwykły wyrobnik.
0
Gravatar
CKZiU STRZELIN
GRATULACJE
Gratulacje Piotrze !!!
0

Przeczytaj również