ZNAJDŹ NA STRONIE

 

Franciszek Dąbrowski został finalistą konkursu zDolny Ślązak z chemii

Franciszek Dąbrowski z Kuropatnika został finalistą konkursu zDolny Ślązak z chemii, otrzymując 86% punktów. To wielki sukces ucznia ósmej klasy, który umożliwi mu dostanie się do specjalnych klas dla laureatów i finalistów w szkołach średnich we Wrocławiu.

Podczas finału konkursu, który odbył się we Wrocławiu, była część teoretyczna i część praktyczna. Ta druga zdecydowanie bardziej spodobała się finaliście z Kuropatnika, bo uważa, że było to ciekawsze i łatwiejsze zadanie, które polegało na rozróżnieniu substancji chemicznych w każdej z probówek.

Jak wspomniała mama naszego rozmówcy, pani Joanna Dąbrowska, Franek od najmłodszych lat interesuje się chemicznym światem. W swojej domowej kolekcji ma mnóstwo przyrządów i substancji, z których robi przeróżne eksperymenty, np. tworzy mydła. Franek interesuje się również biologią, geografią i astronomią.

– Mam teleskop i w lato często oglądamy planety, na przykład Jowisza, który ma paski chmur i jego księżyce. Znam też składy chemiczne planet – mówi Franek.

Jak zaznaczył Franek, w szkole średniej zamierza iść do klasy o profilu chemicznym, a potem na studia. Wspomniał również, że wyprzedza swoją wiedzą materiał ze szkoły podstawowej i wie sporo o zagadnieniach, których uczy się w liceum.

Cała rodzina, a także nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kuropatniku, są dumni z osiągnięć Franka. Jako redakcja życzymy kolejnych sukcesów na drodze naukowej.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


U2
Gratulacje!
1

Przeczytaj również