Chorąży Magdalena Siedlarz, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Strzelinie (po prawej) i starszy kapral Barbara Krupa, zastępca rzecznika prasowego Zakładu Karnego w Strzelinie apelują do mieszkańców powiatu, aby włączyli się w akcję "Ekomobilizacja". Zamiast wyrzucać, przywieź elektroodpady pod bramę ZK w naszym mieście. Ten gest to niewielki wysiłek, a może pomóc osobom niepełnosprawnym

Masz w domu zalegający, zbędny i popsuty sprzęt AGD lub elektroniczny? Zamiast wyrzucać, przywieź do Zakładu Karnego w Strzelinie. W ten prosty sposób pomożesz niepełnosprawnym dzieciom.

Zakład Karny w Strzelinie włączył się w kampanię ekologiczną pod nazwą "Ekomobilizacja". Akcja ta to wynik podpisania porozumienia dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Opolu z firmą Green Office Ecologoc sp. z o.o.

- Kampania polega na zbiórce elektroodpadów wśród funkcjonariuszy, a także zaproszonych do akcji partnerów - wyjaśnia chorąży Magdalena Siedlarz, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Strzelinie. - Poprosiliśmy o włączenie się do kampanii Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie, a także redakcję Słowa Regionu.

Lista przyjmowanych elektroodpadów jest bardzo szeroka. Wymienić tu należy urządzenia działające na zasadzie wymiany temperatury, czyli m.in. chłodziarki, zamrażalki, pompy ciepła, osuszacze, grzejniki. Można również przywozić pod ZK w Strzelinie m.in. pralki, zmywarki, piekarniki elektryczne, płyty grzewcze, drukarki wielkogabarytowe, kopiarki, sprzęt muzyczny, monitory, laptopy, cyfrowe ramki, odkurzacze, maszyny do szycia, a także mniejszy sprzęt, jak: żelazka, tostery, wagi, czajniki, kamery wideo, czujniki dymu, termostaty, telefony komórkowe, routery, kalkulatory itp.

Zwożony sprzęt powinien być kompletny, co nie oznacza, że brak kabla zasilającego dyskwalifikuje odbiór. Na pewno nie będą przyjmowane świetlówki, lampy i tonery.

Elektroodpady będzie można przywozić pod Zakład Karny w Strzelinie przy ul. Ząbkowickiej 68. O ich dostarczeniu należy poinformować bramowego.

- Mamy wyznaczone, specjalne miejsce do ich składowania - kontynuuje Magdalena Siedlarz. - Jest ogrodzone i spełnia wymagane warunki.

Odpady będą przyjmowane w poniedziałki od godz. 9 do 15.30 i czwartki od godz. 9 do 18.30.

- Zebrane od mieszkańców elektroodpady będziemy przekazywać firmie Green Office Ecologoc - mówi dalej Magdalena Siedlarz. - Po ich utylizacji otrzymamy środki, które będziemy przekazywać na cele charytatywne. Z uwagi na to, że nasz zakład karny współpracuje ze Stowarzyszeniem Świętego Celestyna w Mikoszowie, to tam przekażemy zebrane pieniądze. Dzięki tym środkom będziemy mogli pomóc osobom niepełnosprawnym, m.in. w pokryciu kosztów rehabilitacji.

Pierwszy etap kampanii "Ekomobilizacja" będzie trwał od 1 do 26 lipca. - Po wakacjach, jeśli akcja będzie się cieszyć zainteresowaniem, będziemy kontynuować organizację kolejnych etapów tej kampanii - kończy rzecznik ZK w Strzelinie Magdalena Siedlarz.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
liczyłem na to że zakład karny naprawi stare sprzęty i te będą mogły służyć nadal. tacy sprytni więźniowie co to zamek gerda agrafka otwierają mogliby to naprawić i używać chociażby na użytek zakładu karnego. po co kupować pralki radia i lodówki nowe jak stare można tam używać? mówisz nudzącym sie wieźniom. chcesz lodówkę? napraw sobie. lubisz tosty? usmaż sobie na starym sprzęcie.
myślałem że temat będzie ekologiczny a jest propagandowy-polityczny. czasy są takie że dzisiaj 3letnia pralka czy telewizor jest ekektroodpadem podczas gdy w chwili jego zakupu był luksusem. ci osadzeni lepiej by się socjalizowali gdyby im dac naprawić sprzęt w tym celu aby sami mieli lepiej. oni jednak umrą z nudów a prawo do pralki i telewizora zapewniają im przepisy kkw. zakład karny jako filia pszok? no może chociaż osadzeni rozbiorą sprzęt na metalowe śrubki w lewo a plastik na prawo . nowe telewizory 5k do cel.

5

Przeczytaj również