Podczas przebudowy ronda przewidziane jest całkowite zamknięcie wlotu od ul. Kościuszki na cały okres trwania robót

Wiemy już, z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy w czasie przebudowy strzelińskiego ronda. Prace - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - powinny zacząć się lada moment. 

Mimo że dokładny termin rozpoczęcia przebudowy strzelińskiego ronda nie jest jeszcze znany, to można przypuszczać, że powinna się ona rozpocząć jeszcze w okresie wakacyjnym, jak było to pierwotnie planowane. Termin uzależniony jest od uzyskania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz uzyskania zatwierdzenia projektu czasowej organizacji ruchu. Jak udało nam się dowiedzieć, więcej informacji o terminie uzyskania ZRID powinniśmy poznać w kolejnym tygodniu.

Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy w związku z realizacją tej inwestycji?

Projekt czasowej organizacji ruchu w pierwszej kolejności przewiduje zwężenie jezdni na rondzie w celu umożliwienia robót w obrębie wyspy centralnej oraz całkowite zamknięcie wlotu od ul. Kościuszki na cały okres trwania robót – informuje Magdalena Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. – W kolejnych etapach planowane jest zamykanie poszczególnych wlotów na okres 4-6 tygodni każdy, począwszy od wlotu na drodze krajowej nr 39 – ul. Dzierżoniowska, kierunek Łagiewniki. Kolejność dalszych zamknięć będzie określona na późniejszym etapie, o czym będziemy informować na bieżąco. Na czas zamknięć wyznaczone będą oficjalne objazdy – dodaje nasza rozmówczyni. Zmieniona zostanie także organizacja ruchu dla ruchu pieszego, polegająca m.in. na zamknięciu poszczególnych przejść dla pieszych oraz chodników.

Cały artykuł zamieściliśmy w 25 (1213) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również