Do przetargu na świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych w gminie Strzelin stanęły trzy firmy

W maju otwarto oferty w przetargu na świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu miasta i gminy Strzelin.

Kwota przeznaczona na sfinansowanie tego zamówienia to 14 mln 256 tys. zł. Tymczasem najniższa zaproponowana oferta wynosi 17.212.571,71 zł . Różnica to prawie 3 mln zł. Zwróciliśmy się więc do strzelińskiego magistratu z pytaniem, kiedy zostanie rozstrzygnięty przetarg. W specyfikacji warunków zamówienia widnieje bowiem informacja, że termin wykonania zamówienia zaczyna biec od 1 lipca bieżącego roku do 30 czerwca 2026 r.

Przetarg w przypadku usługi, jaką jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, z uwagi na progi finansowe, realizowany jest w trybie przepisów unijnych, co wiąże się z bardziej skomplikowaną i czasochłonną procedurą – wyjaśnia wiceburmistrz Mariusz Kunysz.

Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1212) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również