Uczniowie z klasy 2B podczas przygotowywania plakatów

W tym roku będziemy wspominać 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z uwagi na to, że przypada ona w czasie wakacji, uczniowie klasy 2B ze strzelińskiego ogólniaka już teraz przygotowali plakaty, które przypominają o tych wydarzeniach.

Akcja plakatowa jest elementem kampanii BohaterON, w której nasza szkoła uczestniczy już drugi rok z rzędu – podkreśla Aleksandra Bombas, nauczyciel historii i członek komitetu społecznego „Dumni z Powstańców”. Komitet jest ogólnopolskim przedsięwzięciem związanym z uroczystościami rocznicowymi i ma na celu upamiętnienie walk powstańczych z 1944 r., edukację historyczną i promocję postaw patriotycznych. – Moim osobistym celem jest wskazanie, że Powstanie Warszawskie i uroczystości z tym związane są nie tylko akcją lokalną – warszawską, ale także ogólnokrajową – zaznacza Aleksandra Bombas.

Cały artykuł zamieściliśmy w 23 (1211) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
bohaterstwo? we wrześniu 39 polski żołnierz dostał 30 sztuk nabojów i miał wygrać wojne z drugim mocarstwem na świecie. powstanieć warszawski tylko co 10ty dostał pistolet i kilka nabojów aby wygrać wojne z 2gim mocarstwem na świecie. dobrze jest odrózniać pojęcie bohaterstwa od obłędu od fanatyzmu od głupoty od korzystności od skuteczności.
bohaterstwo czyli brawura jest indywidualne. zbiorowa brawura to głupota i samobójstwo.
bohaterami są obrońcy monte cassino czyli 192 żołnierzy niemieckich, którzy miesiącami odpiwrali ataki wielu armii amerykańskich brytyjskich indyjskich nowozelandzkich i armii polskiej. ci dzielni niemcy byli miesiącami bombardowani z ziemi i z powietra. brakowało im amunicji żywności i wody. nie dali się pokonać. nie poszli do niewoli. pod osłoną nocy wycofali sie z pola walki aby nie marnować dzielnej niemieckiej krwi. polska mądrośc mówi że to polacy sa bohaterami walk o monte cassino bo to polacy weszli na niebronione już wzgórze. co ciekawe inwazja alniantów na włochy nadesz z północy a nie z południa przez monte cassino. walka była bez sensu. patałachy z westerplatte już 2go dnia wywiesili białą flagę a była to elita polskich elit. patałachy z westerplatte walczyki z harcerzami z hitlerjugend i z gdańską policją a nie z całymi ariami al
aianckimi jak dzielni niemcy z monte cassino.
hymn niemiecki to niemcy niemcy ponad wszystko.
hymn polski to jeszcze polska nie zgineła.
hymn przegrywów. co tu świętować? siekiera motyka?

0
Gravatar
Paweł
Cytuj :
hymn polski to jeszcze polska nie zgineła.

Tak, ponieważ to dzięki moim przodkom mamy wolność i dzięki nam teraz Polska jest na mapie. Mamy tożsamość i o tym są te słowa.

Cytuj :
hymn niemiecki to niemcy niemcy ponad wszystko.

To jest przykład obłędu i fanatyzmu.

Co do samych powstań my Polacy bardzo cenimy sobie wolność.
Tam gdzie Niemcy wolności już nie ma i z uporem maniaka, dzięki rudej władzy nas próbują sobie podporządkować.






0
Gravatar
spajker.
wolność czyli co? umizgi do jankesów to wolność.? 1 rp szlachecka to 5% rasy panów i 95% śmierdzących analfabetów chłopów żyjących gorej niż karaluchy. średnia dniówka chłopa za sanacji to dwa jajka. polskie pany chciały kupić w tym czasie madagaskar. to nie wolność ale zacofanie ale niewolnictwo ale feudalizm. fizyczne i umysłowe niedorozwoje powinny czcić ramzesa 3go bo on był wcześniej niż mieszko 1wszyy wiking z zaporoża biegał z dzidą za bizonami w okolicach gniezna. sukcesem polski jest to że nie zgineła a sukcesem niemiec jest to że zawsze są prymusami. w każdej dziedzinie. polski przemysł to gromnice i nagrobki. niemiecki przemysł to najwyższe technologie w każdej dziedzinie.
to sa fakty.
polskie marzenie to to aby nie zginąć. zgwałcona żydówka czyli matka boska zajmuje sie sprawami dziecinnych polaków. ona i jej syn król polski już dobrze wiedzą że polaki dzieciaki sami sobie nie radz. ta żydówka i jej syn żyd mają polskę w opiece bo inaczej polska zginie. polska to dziecko specjalnej troski.

0

Przeczytaj również