Ksiądz Przemysław Paruch, wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Strzelinie, opowiedział o zakresie planowanych prac konserwatorskich

Rotunda św. Gotarda to jeden z najstarszych zabytków sakralnych w Polsce. Niebawem w świątyni rozpoczną się prace konserwatorskie, na które parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Strzelinie otrzymała spore dofinansowanie. Co zostanie zrobione za te pieniądze?

W połowie ubiegłego roku parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Strzelinie otrzymała 180.320,00 zł dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na prace konserwatorskie w Rotundzie św. Gotarda.

W ramach inwestycji wykonane zostaną dębowe schody w najstarszej części Rotundy św. Gotarda

Bardzo cieszymy się z otrzymanych środków – podkreśla ksiądz Przemysław Paruch, wikariusz strzelińskiej parafii. – W ramach inwestycji zostaną wykonane m.in. drewniane schody dębowe w najstarszej części rotundy, prowadzące na wieżyczkę – dodaje nasz rozmówca. Wspomniane schody będą składały się z około 30 stopni i po obu stronach będą miały poręcze.

Cały artykuł zamieściliśmy w 23 (1211) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ANTYOBYWATEL
Kk
Ciekawe skąd KK ma na to pieniążki? Niech na KK dają zdeklarowani wierni.
0
Gravatar
cześ
Za te pieniądze można by coś bardziej pożytecznego zrobić! Pomóc komuś!!!
-1
Gravatar
spajker.
>odwyższenia Krzyża Św. w Strzelinie otrzymała 180.320,00 zł dofinanso wania >

>schody będą składały się z około 30 stopni i po obu stronach będą miały poręczea <

wychodzi po 6 000 za schodek. prezydent wałęsa podczas wizyty w usa zachęcał jankesów do inwestowania w polsce. uzasadniał że najlepsze interesy robi się w głupimi.
niby niewykształcony ten wałęsa ale rację to ma. ludzie szastają nieswoimi pieniędzmi i karmią milionami cieśli stolarzy i absolwentów zawodówki budowlanki.
2

Przeczytaj również