Zapowiadana fontanna ma stanąć przy ratuszu od strony południowej pierzei rynku

Kilka lat temu pisaliśmy o tym, że przy odbudowanym ratuszu na strzelińskim rynku ma stanąć fontanna. Jej projekt trafił nawet na biurko Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu. Zgodnie z zapowiedziami, fontanna miała pojawić się w pobliżu ratusza do 30 września 2022 roku. Od tego czasu minęły już prawie dwa lata, a wspomnianej fontanny nie widać. Czy pomysł jej budowy jest nadal aktualny?

Gmina Strzelin opracowała projekt budowy fontanny przy odbudowanym ratuszu, od strony południowej pierzei rynku – przypomina burmistrz Dorota Pawnuk. – Chodzi o miejsce, gdzie parę lat temu w upalne dni strzeliński ZWiK ustawiał kurtynę wodną. Obecnie jest tam wyjście z Urzędu Stanu Cywilnego. Znajduje się tam również zabytkowa latarnia miejska. Po wydaniu pozytywnej opinii przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu uzyskano decyzję pozwolenia na budowę – dodaje nasza rozmówczyni.

Cały artykuł zamieściliśmy w 23 (1211) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ANTYOBYWATEL
Woda
No przecież z nieba nie nakapie.
0
Gravatar
TruckdriverDST
A może do fontanny zagospodarować wodę która zalewa ulice miasta przy każdej ulewie...?? Carycy fontanna się marzy. Nie ma problemu ,mieszkańcy pomożemy...??
8
Gravatar
spajker.
a mi się marzy w rynku saturator z wodą sodową albo kilka krzesłek i saturator z piwkiem. kosztuje grosze a pożytek duży. no ale urzędnik musi wydać miliony na nic to wtedy dowiedie swojego geniuszu ekonomicznego i prejdzie do historii. fontanna du trevi w strzelinie gdzie nawet kibla publicznego nie ma aby sie odlac można było. ja jeszcze wieże eiffla poproszę i kosmodrom na rondzie zamawiam. życie wiązowian bardzo się poprawiło od czasu kiedy mają fontannę. jest fontanna i gops i nawet robic nie trzeba bo firm brak i robic nie ma gdzie. można sobie za to na wielkość wiązowskiego wodza jancio-wodnika popatrzeć. 1:0 dla wiązowa.
3
Gravatar
ANTYOBYWATEL
No
No,takiej gruźliczanki to sam bym się napił
0
Gravatar
Kkkkkk
Tego naszego rynku juz nic nie upiększy, z dwoch stron bloki z d... z lat 80tych, z trzeciej strony niezagospodarow ane działki. Ta fontanna nic nie zmieni, z resztą mamy już swoją fontanne ze strzelcem bez strzały (no własnie gdzie ta strzała?) i jakoś woda sie nie leje... Strzelin to potrzebuje prądu, gazu, internetu, działek budowlanych, inwestorów, dróg, miejsc pracy, szpitala, centrum handlowego i jak już to będziemy mieli to wtedy może pomyślimy o fontannie. Wiecie, turystycznie Strzelin nie bardzo ma sie czym pochwalic, jedno rondo malowane drugie rondo trojkątne a trzecie rondo zakorkowane, fontanna nic tu nie zmieni.
5
Gravatar
spajker.
były esy były małe kamki była kolej brzeg-kondratowice gdzie jechałeś lokomotywą parową z jednym wagonem przez dziwne wioski ze stacjami kolejowymi. był podest na wyrobisku na który jak wszedł grubas to ważył mniej od styropianu i w jajach mu strzykało. był postapokalipryc zny krajobraz na kamykach czyli resztki ruskich krazów -nie potrzebujesz oglądać bajek mad-maxa. takich atrakcji nie masz w słonecznej italii turcji hiszpani etc i tym podobnież. to było i już nie ma. wszystko co piękne zginąć musi. nawet podróż pociągiem ze trzelina do wrocławia była atrakcją. wskakiwać do pociągu musiałeś już w biegu podczas hamowania bo inaczej miejsca w wagonie dla ciebie nie było no i podróż w korytarzu albo w korytarzyku między wagonami albo w kiblu. no i cena była mała za duże atrakcje. dzisiaj to nuda. dawny strzelin rozstrzelała krasnaja armia , strzelin prlowski udusiła gospodarka wolnorynkowa. zespół pod budą śpiewał - kap kap płynie dzeszcz i fontanna szlocha też. ona szlocha z powodu tego że kobieta na ważnym fotelu to prędzej nowe buty i nową szminkę kupi niż zastanowi sie skąd się bierze dobrobyt finansujący jej i innych luksusy.
1
Gravatar
spajker.
prezydent wrocławia za jedyne 200 milionów zeta zrobił fontanne na wrocławskim rynku. tak historycznie. przez setki lat stała tam waga miejska a teraz jest kilka tafli szkła umoczonego w betonowym brodziku.
władza siada ludziom na mózg. w strzelinie brakuje firm ale będzie fontanna ku chwale komunistycznej dynastii. jak w wiązowie.
ludzie z wodogłowiem mają takie pomysły nawadniania betonu. sam papież franciszek w upały kazał wyłączyć fintanny w watykanie aby pokazać że i on oszczędza wodę. on nic nie wie o tym że fontanna chodzi w zamkniętym obiegu. no ale jego mózg chodzi w trybie autopromocji. cesarz napoleon też kazał w paryżu wybudować fontannę. wniosek? im większa mizeria umysłowa tym wieksza fontanna. taka fontanna nie spłucze kompleksów małych ludzi przy dużej władzy. rondo czyli jazda w kółko jest natomiast portretem umysłu włodarzy zapętlonych we własnych iluzjach.
strzelin jest tak zamożny że tylko aquaparku na każdym rogu i fontanny brakuje. druciany aniołek z chińskimi ledami na rondzie za setki tysięcy zeta już jest. aż sie przyjemniej w korku stoi.

2
Gravatar
Aaa
Fontanna
No w końcu
-2

Przeczytaj również