Przebudowa strzelińskiego ronda będzie kosztowała około 4,7 mln zł

W marcu bieżącego roku pisaliśmy o przebudowie strzelińskiego ronda im. Zesłańców Sybiru. Wówczas od przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dowiedzieliśmy się, że rozpoczęcie prac planowane jest w okresie czerwiec-lipiec 2024 roku. Czy rzeczywiście lada dzień rozpoczną się prace? 

 Temat podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina poruszyła burmistrz Dorota Pawnuk. – Tak jak zawsze bywa przy tak skomplikowanych inwestycjach dłużej trwa opracowywanie dokumentacji i zbieranie uzgodnień niż sama realizacja inwestycji – zaznaczyła szefowa gminy. – Na moją prośbę pan wicewojewoda Sebastian Kozdrowicki przesłał informację, na jakim etapie jest uzgodnienie tej procedury. Inwestor został wezwany do uzupełnienia dokumentacji projektowej. Ma na to termin do 19 czerwca, niemniej jednak nie przerywa to biegu terminu na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, który wynosi 90 dni. Decyzja ma zostać wydana do końca czerwca 2024 r. Po tym wykonawca będzie mógł przystąpić do przebudowy dużego ronda – dodała burmistrz Dorota Pawnuk.

Cały artykuł zamieściliśmy w 21 (1209) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również