Na ławie oskarżonych 74-letni Edward K.

74-letni Edward K. prawdopodobnie resztę życia spędzi w więzieniu. Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go na piętnaście lat pozbawienia wolności. Wyrok zaskoczył obronę, która wnioskowała o niższy wyrok z powodu wieku oskarżonego.

Do zabójstwo doszło 2 kwietnia 2023 roku na terenie ogródków działkowych przy ulicy Skawińskiej w Strzelinie. Podczas imprezy alkoholowej w altance Edward K. dźgnął w udo sierpakiem (nóż używany w ogrodnictwie) 40-letniego Dariusza R. Efektem ciosu było przecięcie tętnicy udowej i szybkie wykrwawienie się mężczyzny. Na miejsce wezwano śmigłowiec ratunkowy, ale na pomoc było za późno. Mężczyzna zmarł, nie odzyskawszy przytomności w jednym z wrocławskich szpitali. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że uczestnicy imprezy w altance mieli po kilka promili alkoholu we krwi. Oskarżony Edward K. miał 3 promile. On również pomieszkiwał w altance, w której codziennie odbywały się libacje.

Awantura zaczęła się z błahego powodu: o to, kto ma ostrzejszy nóż. Ostatecznie Edward K. z pomieszczenia obok przyniósł sierpak używany w ogrodnictwie do obcinania gałęzi. Doszło do szarpaniny i zadania ciosu Dariuszowi R. – informowała Monika Rakus z Prokuratury Rejonowej w Strzelinie.

W altance znajdowała się również partnerka Edwarda K. To ona próbowała rozdzielić szarpiących się mężczyzn.
– W ocenie sądu działania oskarżonego były umyślne – argumentowała sędzia Agnieszka Marchwicka

Sąd: oskarżony chciał zabić

Kobieta jako pierwsza zaczęła tamować krew i udzielać pomocy rannemu Dariuszowi R. Wezwała także pogotowie. Po chwili na miejscu była już policja. Prokuratura postawiła nożownikowi zarzut zabójstwa.

– To przestępstwo z artykułu 148 paragrafu pierwszego Kodeksu karnego i za to sąd wymierza karę piętnastu lat pozbawienia wolności. Orzeka też wobec oskarżonego środek zabezpieczający w postaci terapii uzależnień – odczytała wyrok sędzia Agnieszka Marchwicka.

Cały artykuł zamieściliśmy w 20 (1208) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również