Strażnicy miejscy jeżdżą po parkach, skwerach i terenach zielonych, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony. Foto: archiwum Słowa Regionu

W Strzelinie ruszyły patrole rowerowe. Strażnicy miejscy na trzech rowerach jeżdżą po parkach, skwerach i terenach zielonych, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony. Kontrole dotyczą również podwórek.

Mundurowi mają ułatwiony dojazd do wielu ukrytych miejsc, w których odbywają się libacje. Jak podkreśla komendant Ireneusz Kuropka, w tym roku do straży miejskiej wpłynęło jedenaście zgłoszeń w sprawie pijanych osób, które leżały na jezdniach i trawnikach w mieście.

– Wykonaliśmy sześć pouczeń odnośnie spożywania alkoholu. Mandatami ukarano cztery osoby – informuje szef strażników.

Sporym problemem w centrum są miejsca do parkowania. Kierowcy parkują auta na trawnikach, przy skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych i na przystankach autobusowych.

– Parkingów w rozrastającym się Strzelinie jest mało, a miejsc postojowych coraz mniej. Z pewnością nie ze złośliwości kierowcy parkują, gdzie się da – tłumaczy pan Zygmunt, emerytowany kierowca.

W tym rok straż ukarała 29 kierowców. Mandaty nie były wielkie i wynosiły 100 zł. Dlaczego tak niskie? Bo mundurowi kładą nacisk na profilaktykę i stosują pouczenia.

Śmieci coraz więcej

Strażnicy ustalili osobę, która przy ulicy Grota-Roweckiego w Strzelinie podrzucała śmieci do kontenerów. Sprawę zgłosił jeden z mieszkańców, który wcześniej nagrał film. To na jego podstawie zatrzymano sprawcę.

 To na razie jedyny przypadek podrzucania odpadów w okolicy. Wcześniej nie mieliśmy podobnych zgłoszeń. Mężczyzna został ukarany mandatem – informuje komendant Ireneusz Kuropka.

Cały artykuł zamieściliśmy w 20 (1208) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
podrzucanie śmieci?
na czym to polega? każdy mieszkaniec płaci za wywóz śmieci nawet jeżeli nie jest producentem śmieci. kwota jest taka sama dla tego kto produkuje odpadków dużo i dla tego kto odpadków nie produkuje.
jeżeli ja mieszkam na ul bolka 1go a wyrzucę śmieci na ul bolka 2go to dlaczego mam dostac mandat? jacyś ludzie na ul bolka 1go wrzucili do pojemnika larton po telewizorze i nie było tam już miejsca to mam wywalić śmieci obok czy też mam wrzucić śmieci do pojemnika na ul bolka 2go?
a gdzie mam pierdnąć? na jakiej ulicy jest to dozwolone a na jakiej ulicy będzie to zaśmiecanie przestrzeni publicznej?
pytam poważnie.

4
Gravatar
TruckdriverDST
Brawo. Jeszcze piesze patrole policji chcemy widzieć.
4

Przeczytaj również