Janusz Kupś z Gościęcic jest oburzony, że tak zdrowe drzewa rosnące obok dawnego boiska zostały ścięte

Do naszej redakcji przyszedł mieszkaniec Gościęcic Janusz Kupś, który nie ukrywał zdenerwowania tym, co zobaczył obok placu zabaw i dawnego boiska w Gościęcicach. Jako miłośnik przyrody był zbulwersowany wycięciem kilku zdrowych i okazałych akacji. „Ten, kto na to pozwolił, powinien za to odpowiedzieć – mówił oburzony.

Sprawa dotyczy wycięcia kilku okazałych akacji, które rosły między drogą a dawnym boiskiem w Gościęcicach Średnich. Drzewa te miały po kilkadziesiąt lat, rokrocznie pięknie kwitły i jednocześnie nie widać, aby pnie były zbutwiałe, zgniłe czy uszkodzone. - To skandal, żeby tak piękne i zdrowe drzewa ścinać. Kto wystąpił z takim wnioskiem i kto pozwolił na ich wycinkę – pyta oburzony Janusz Kupś. Ścięte pnie do dnia publikacji leżą na trawniku obok i rzeczywiście potwierdzają się słowa pana Janusza, że drzewa są zdrowe. - Jakie uprawnienia ma osoba, która wydała decyzję o ich wycince? Przecież to skandal, aby miododajne drzewa likwidować, kiedy w innych miejscach staramy się, by takie drzewa posadzić. Dziwię się też, że wycinał je nasz sołtys. Nie widziałem, by w tej sprawie były zorganizowane jakieś wiejskie konsultacje – dodaje nasz rozmówca.

O powody ścięcia drzew i okoliczności wydania decyzji zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym w Strzelinie. Właśnie tam najczęściej takie pozwolenia są wydawane.

Oto pytania, z jakimi zwróciliśmy się do starostwa:

1. Kto wystąpił do starostwa z prośbą o wycinkę?

2. Jak to uzasadnił?

3. Kto wydał pozwolenie na wycinkę?

4. Czy był na miejscu ktoś, kto ocenił konieczność wycinki tych akacji?

5. Czy nie można było zastosować innego zabiegu pielęgnacyjnego?

Na odpowiedź czekamy. Opublikujemy ją, gdy ją otrzymamy.

Jedną z akacji, która nie została ścięta, pokazuje nasz rozmówca

Kłody od kilku dni leżą obok miejsca, gdzie zostały ścięte

Cały artykuł zamieściliśmy w 19 (1207) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
helena
DAJ SPOKÓJ DZIADEK BYŁY DO ŚCIĘCIA DRZEWA A JAK BY SPADŁO DRZEWO PRZY WICHURZE NA DZIECI TO KTO BY ODPOWIADAŁ STARE BYŁY I ZAGRAŻAŁY BEZPIECZENSTWU
1
Gravatar
spajker.
masz rację. należy jeszcze wysadzić w powietrze wieżę kościelną wieżę ratusza i baszte prochową. stare są. jak będzie obok przechodzić dziecko a te rudery się zawalą pod wpływem ulewy albo wichury to kto poniesie odpowiedzialnoś ć?
0
Gravatar
Ernest
Żadna nowość
Akurat to jest żadna nowość w naszym powiecie na kilku osiedlach w Strzelinie czy na cmentarzu w Nowolesiu wycięto zdrowe drzewa.
2
Gravatar
lucjan
Meble wykonane z akacji mogą pozostawać na zewnątrz bez konserwacji przez cały rok. Takie meble są odporne na pleśń a więc są ekologiczne.
0
Gravatar
spajker.
kilka miesięcy temu widziałem w sr twarz pani bedącej żona ważniaka , która jest z zawodu radnym powiatowym. w komencie napisałem że ta pani to może się do lepienia pierogów nadaje a i to nie na pewno. z twarzy emanowała tępota. ta pani i jej mąż wyglądają na osoby które w życiu ani jednej książki nie przeczytały ale powołują się na pgrowską przeszłość swoich analfabetycznyc h rodziców. z takimi osobami nie ma logicznego kontaktu. ich ubierzesz w garnitur a oni i tak wyglądają jak lepper po solarce i aby zasłonić swoje wiejskie pochodzenie to wytną drzewa a teren za jedyne 250 milionów zabetonują i zastyropianują aby przekonac publikę że oni są nowocześni. wyborcy wybierają sobie tępotę o inteligencji freda flinstona a później doznają skutków działań wiejskich tępych umysłów. karty wyborcze zawierają nazwiska kupy i łajna umysłowego i należy takie wybory zignorować. niech będzie 5ciu wyborców głosujących na 25ciu kandydatów z ustawki i wtedy te tępe powiatowe twarze fotografujące się w locie ze spadochronem podzielą te 5 głosów wyborczych na 25 tępot żądnych pieniędzy i splendory władzy.
4
Gravatar
Kkkk
Wydanie pozwolenia na wycinke drzewa to nie jest prosta procedura i niemalże niemożliwa do wykonania dla zwykłego śmiertelnika. Na moje oko to te drzewa rosły w pasie drogowym a droga gminna. Widoczny na zdjęciach jest słup energetyczny byc może było zagrożenie zerwania sieci, aczkolwiek myśle że jest to zwiazane z prrogramem budowy chodników lub ścieżek rowerowych z programu cyklostrada. Elo.
1

Przeczytaj również