Rozprawa odbywa się we wrocławskim Sądzie Okręgowym.

Prokuratura żąda piętnastu lat więzienia dla 74-letniego Edwarda K., który rok temu na ogródkach działkowych przy ulicy Skawińskiej w Strzelinie zabił sierpakiem 40-letniego pasierba. Obrona chce maksymalnego zmniejszenia kary.

Do zdarzenia doszło na początku kwietnia 2023 roku podczas libacji alkoholowej w altance. Na miejscu balował właściciel (Edward K.) oraz jego kobieta wraz z synem, Dariuszem R. W pewnym momencie mężczyźni zaczęli dyskutować o nożach. Edward K. zapewniał, że jego sierpak do cięcia gałęzi jest najostrzejszy. Rozmowa przerodziła się w kłótnię, w trakcie której Edward K. uderzył w nogę Dariusza R. Ostrze przecięło tętnicę udową i 40-latek wykrwawił się w ciągu kilkunastu minut. Kiedy na miejsce dotarła policja, oskarżony powiedział do nich: "Zajeba... go, bo mnie wkurw...ał!"

- Cios sierpakiem nie był celowo wymierzony. Został on zadany przypadkowo, powodując zgon pokrzywdzonego – przekonywali obrońcy oskarżonego.

– Cios spowodował szybką utratę krwi, dlatego pokrzywdzony nie miał żadnych szans na przeżycie. Oskarżony nie udzielał pomocy i nie wyrażał skruchy. Przed zadaniem ciosu powiedział: Teraz zobaczysz, jaki ten nóż ostry. Wnoszę o uznanie Edwarda K. za winnego i wymierzenie kary piętnastu lat pozbawienia wolności oraz zadośćuczynienia pokrzywdzonej w kwocie 200 tys. zł – mówiła Beata Wojnarowska z Prokuratury Rejonowej w Strzelinie.

Z wyrokiem nie zgadzają się adwokaci Edwarda K. tłumacząc, że przyjęcie zbrodni zabójstwa przez prokuraturę jest wadliwe. Obrona twierdzi, że oskarżony nie miał zamiaru pozbawić życia Dariusza R.

Cały artykuł zamieściliśmy w 18 (1206) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
Ale patologia. Ciekawe skąd ten patus weźmie 200 tyś złotych :D :D :D
0
Gravatar
spajker.
on nie weźmie 200 000 zeta. człowiek bez noża jak chce iśc do domu spokojnej starości z 3ma posiłkami dziennie z noclegiem z ochroną z telewizją z towarzystwem to musi zapłacić tak z 4-5 tysia co miesiąc za taki dom. ten koleś dostał tzw karę w postaci nagrody. on już nie musi jeść szczawiu i mirabelek. ślepa temida mogła go ukarać odebraniem emerytury i lokalu no ale dała mu lokal ogrzewany z ochroną z dietą z priorytetową służbą zdrowia z księdzem co niedzielę. udało się kolesiowi. ten to wie jak się w życiu ustawić . ślepa temida nic nie wie o tym że go wynagrodziła bo przecież on w zimie marzł i ogrzewał sie paląc gazety i kartony na działkach. no ale ordnung muss sein. taki wyrok to prawdziwa powaga i prawdziwa kara.
1
Gravatar
spajker.
niezły perwers. prawnicy na koszt państwa czyli na mój kłóca się o to czy zabójca ma dostać dożywocie 25 lat czy tylko 15 lat odsiadu. on ma 74 lata i dla niego nawet 5 lat odsiadu oznacza dożywocie. prawa natury.
no ale prawnicy mają zabawę i dochód z teoretyzowania w ramach którego dowolna kara dla 74ro latka oznacza dożywocie i komfort opieki medycznej i egzystencjalnej w pierdlu. na działce jadł ziemniaki z ogniska a w pierdlu zadeklaruje że jest hindusem i dostanie dietę frutti di mare z cynamonem. no a te 200 tysia zadośćuczynieni a to spłaci z pracy w więziennym zakładzie wulkanizacji dętek do nyski i ze sprzedaży altanki na opał.
no, sąd okręgowy tego nie widzi. temida jest ślepa. jej sługusy też.

3

Przeczytaj również