W 2018 roku rozpoczęto budowę ścieżek rowerowych typu singletrack na terenie gminy Strzelin. Fot. archiwum Słowa Regionu

Gmina Strzelin otrzymała wysokie dofinansowanie na budowę nowego odcinka ścieżki rowerowej typu singletrack i modernizację czterech już istniejących odcinków. Czy jeszcze w tym roku możemy spodziewać się realizacji tej inwestycji?

Decyzją Zarządu Województwa Dolnośląskiego gmina Strzelin otrzymała prawie 944 tys. zł dofinansowania (80% wartości zadania!) na tworzenie nowych i odnowienie już istniejących szlaków rowerowych typu singletrack.

– Projekt polega na kanalizowaniu ruchu turystycznego na obszarach chronionych Natura 2000 Wzgórza Strzelińskie oraz Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Wzgórza Strzelińskie – podkreśla burmistrz Dorota Pawnuk. – W ramach zadania planuje się odnowienie istniejących czterech odcinków szlaków rowerowych (S1, S2, S3, S4 o łącznej długości 10,3 km) oraz utworzenie nowego odcinka S5 o długości 4,9 km. Nawierzchnia szlaków zostanie wykonana z gruntu rodzimego poprzez wygrabienie, wyprofilowanie i zagęszczenie, a poszczególne warstwy zostaną wykonane z użyciem kruszywa naturalnego – dodaje nasza rozmówczyni.

Cały artykuł zamieściliśmy w 17 (1205) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Bela
Las
Nikt nie konsultował się z okolicznymi mieszkańcami, dlaczego my mamy się dostosować do turystów?. Niszcząc las robiąc jakieś single tracki, niech turyści dostosują się do nas las to nie park miejski gdzie można budować co się chce to jest podłe, idiotyczne, las ma być taki jaki został stworzony bez ludzkiej ingerencji. Jesteście chorzy że wam przeszkadzają lasy i traktujcie je jak własne podwórko? Żalosne na remont dróg nie ma ale na niszczenie przyrodniczych terenów są pieniądze. Nie poto zamieszkałam tutaj żeby widzieć jak las jest przekształcany w park rozrywki. My chcemy czuć tą dzikość a nie ciągłą obecność prymitywnego gatunku homo sapiens który wszystko niszczy zamiast żyć spokojnie z matką naturą. Turyści mają się do naszych zwyczajów i nietkniętych lasów dostosować a nie my do turystów.
2

Przeczytaj również