Pamiątkowe zdjęcie ósmoklasistów z redaktorem Andrzejem Kaczmarkiem

Uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie spotkali się z redaktorem naczelnym Słowa Regionu Strzelińskiego. Co było powodem spotkania i co się w jego trakcie wydarzyło?

Na zaproszenie Anny Knopik, polonistki ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie, placówkę odwiedził Andrzej Kaczmarek, redaktor naczelny lokalnej gazety Słowo Regionu Strzelińskiego. Celem było spotkanie z uczniami klasy ósmej, którzy w podstawie programowej mają m.in. zapoznanie się z różnymi formami tekstów dziennikarskich, w tym publicystycznych. Wychowawczynią klasy jest Magdalena Czechowska, a nad przebiegiem lekcji czuwała Ewa Harhala.

Andrzej Kaczmarek przedstawił uczniom wszystkie formy materiałów prasowych stosowanych w różnych czasopismach. Mówił czym się różnią, kiedy i jak są stosowane, które pojawiają się często, a które – znacznie rzadziej. Mówiąc o nich, posiłkował się przykładami i tym, jakie mogą wywoływać efekty u odbiorcy.

Sporo uwagi poświęcił również fotografii, nie tylko tej prasowej, ale także przyrodniczej, która przez wiele lat była jego pasją. W tym miejscu mówił nie tylko o warsztacie fotografa dzikiej przyrody, ale także o przygodach, jakie się w tej pracy zdarzają.

Ważnym punktem było wymienienie cech, które musi posiadać każdy dziennikarz, aby mógł ten zawód pełnić. Zdaniem redaktora, najważniejszy wcale nie musi być talent z języka polskiego, bo jak twierdzi, dziennikarskiego pisania można się nauczyć.

Cały artykuł zamieściliśmy w 16 (1204) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również