O podwyżkach dla nauczycieli jest głośno od dłuższego czasu. Jak będzie wyglądać teraz ich wynagrodzenie i czy już otrzymali nowe pensje oraz wyrównanie od stycznia? O te sprawy zapytaliśmy przedstawicieli Zespołu Oświaty Gminnej w Strzelinie.

W wyniku nowelizacji ustawy zmieniona została wysokość minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Nauczyciele początkujący otrzymają podwyżkę 33%, natomiast nauczyciele mianowani i dyplomowani - 30%.

Jak podaje Marlena Bodnar z Zespołu Oświaty Gminnej w Strzelinie, 1 marca nauczyciele szkół podstawowych administrowanych przez gminę Strzelin i Przedszkola Miejskiego Kolorowa Kraina, otrzymali wynagrodzenia według nowych stawek. Wypłacone zostały również wyrównania od stycznia 2024 roku.

- Wypłata poszła bardzo sprawnie. ZOG pracuje na nowoczesnym programie Płace Vulcan, który jest przeznaczony do obsługi płac oświaty. Dzięki temu bez problemu przeliczyliśmy wyrównanie, jak również pobory nauczycielskie – poinformowała Marlena Bodnar.

Dla nauczycieli z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym nowe wynagrodzenia brutto prezentują się następująco: 4908 zł dla nauczyciela początkującego (wzrost o 1218zł), 5057 zł dla nauczyciela mianowanego (wzrost o 1167 zł) i 5915 zł dla nauczyciela dyplomowanego (wzrost o 1365 zł).

Cały artykuł zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Jakiś czas temu wchodzę do klasy po córkę, wszystko fruwa ,pisk jeden wielki jazgot. A pani wpatrzona w ekran smartfona... Tak, zdecydowanie trzeba dać podwyżki... I jeszcze przedłużyc o miesiąc wakacje...
3
Gravatar
cześ
Ustawiała się ze swoim popychaczem na wieczór :D
0
Gravatar
cześ
Zamiast podwyżek wszelkiego rodzaju wypłat lepsze były by obniżki w sklepach, na stacjach benzynowych... Ale o tym nikt nie myśli...
1
Gravatar
spajker.
ministerstwo edukacji podaje że nauczyciel dyplomowany zarabia średnio o7 800,- zeta. dostanie teraz podwyżkę o 30%. co w zamian? w zamian 18 godzin [racy tygodniowo. do tego 3 miesiące wakacji do tego 2 tugodnie ferii zimowych. do tego zniżki na pkp karta nauczyciela itp. kwota 7 880,- plis 22% zus płacącego przez szkołę daje jakoś 9 500,- zeta na mc. czyli za 9 mcy. daje to 10 000 zeta kosztów utrzymania nauczyciela za 1 mc pracy. praca to 18 godzin tygodniowo a we własnej firmie pracujesz 18 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu. w korpo to samo. w firmie własnej albo masz zyski albo masz straty. żadnej gwarancji zysków. no ale nauczyciele kwiczą że zawsze im źle. że oni to biedna budżetówka przeładowana pracą. emeryturę dostaniesz po 25ciu latach pracy a nie po 40tu latach pracy jak inni.
7
Gravatar
Gery
To było uczyć i zostać nauczycielem.
-1
Gravatar
spajker.
no ale ja jestem nauczycielem. ja swoimi wpisami uczę że jakaś roszczeniowa kasta a to nauczycieli a to górników a to hutników terroryzuje kraj i społeczeństwo swoimi roszczeniami finansowymi i swoimi roszczeniami prestiżowymi. no ale istnieją roszczeniowi ludzie myślący że nauczycielem jest tylko ktos kto na szkolnej liście płac figuruje. taki herrenvolk.
2

Przeczytaj również