Maja Mecan z Oławy, która dzięki przeszczepowi szpiku zyskała drugie życie. Fot.K.Mecan

Sezon komunijny w pełni. Jak bumerang wraca temat komunijnych podarków. Jedni się oburzają, inni popierają, a ja przy tej okazji sobie pomyślałam, że są prezenty, które bywają bezcenne. I to właśnie o nich będzie ten artykuł...

 Są rzeczy, które bardzo chcielibyśmy podarować naszym bliskim i nie można ich przeliczyć na żadne pieniądze. Mają wielką moc i najczęściej, choć to niewiarygodne, nic nie kosztują darczyńców. Jakie to prezenty?

Pani Paulina Rymarczyk-Smoczek z salonu "Paulla" prezentuje dyplom, który otrzymują wszyscy odający włosy. fot Salon"Paulla"

Prezent pierwszy

W zeszłym roku byłam na komunii u mojego chrześniaka w Belgii. Tam dzieci nie dostają podarków. Zamiast tego wybierają się ze swoimi rodzicami, czasem też chrzestnymi na wycieczkę. Spędzają z nimi czas. To właśnie znalezienie dla kogoś czasu jest jednym z tych bezcennych darów, który sprawia - nie tylko w ważnych momentach życia, ale może przede wszystkim na co dzień, że czujemy się wyjątkowi, zauważeni.

Prezent drugi

Kolejny podarunek, który w wielu wypadkach również z komunią się łączy. Jak? Otóż w bardzo prosty sposób. Wystarczy rzucić “WŁOSEM W RAKA”, czyli oddać 30 cm ściętych włosów, które dzięki Stowarzyszeniu „Mówimy NIEboRAKOWI” zostanie przeznaczone na peruki dla dzieci po intensywnej chemioterapii, operacjach i z łysieniem plackowatym. Dla dzieciaków pewność siebie w procesie leczenia i świadomość, że w tym chorowaniu nie są sami to ogromny dar.  W Strzelinie włosy do oddania nieodpłatnie można ściąć w salonie Paulla przy ul. Piłsudskiego 6a. I tak z komunijnego zwyczaju pozbywania się długich warkoczy może wyrosnąć piękna tradycja pomagania. Ale pamiętajmy, że włosy warto oddawać w każdym wieku i że mogą to także uczynić chłopcy i panowie z długimi fryzurami.

Zaproszenie SOK w Strzelinie na akcję krwiodawstwa

Cały artykuł zamieściliśmy w 19 (1207) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także