Radna Eugenia Szafratowicz została wybrana wiceprzewodniczącą Rady Gminy Kondratowice

Brak pieniędzy na przegląd piosenki ludowej „Od Janka do Iwanka”, inne obyczaje podczas dyskusji i wynagrodzenie wójta gminy – kolejna sesja nowej kadencji Rady Gminy Kondratowice za nami. Podczas posiedzenia zdecydowano także o obsadzeniu ważnych funkcji. 

W poniedziałek, 13 maja, odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Kondratowice. Przewodniczący Andrzej Grondys poinformował na wstępie, że został założony klub radnych Nasza Gmina Kondratowice z przewodniczącą Małgorzatą Krzesińską na czele. – Jako przewodniczący rady organizuję pracę rady i prowadzę sesję – podkreślił przewodniczący Grondys. – Zorganizowałem w taki sposób dzisiaj posiedzenie, że klub radnych Nasza Gmina Kondratowice zajmuje osiem miejsc od lewej strony zgodnie ze wskazówką zegara. Stosuję taką metodę, inni stosują metodę przeciwną do wskazówek zegara. Ja chcę iść do przodu… Pozostały komitet ma następnych siedem miejsc – dodał. 

W części uchwałodawczej skarbnik Agnieszka Majewska przedstawiła proponowane zmiany w budżecie. Dochody i wydatki zwiększono o 1.366.784,00 zł. W ramach wydatków zwiększono m.in. o 70 tys. zł dotację dla Gminnego Ośrodka Kultury na organizację Motoserca i dożynek gminnych. W dyskusji jako pierwszy zabrał głos radny Marcin Szczurowski. – Cieszy to, że są pieniądze przeznaczone na organizację dożynek i Motoserca – zaczął. Następnie radny Szczurowski pytał o to, z czego wynika zmniejszenie wartości budowy chodnika w Komorowicach i zwiększenie o 60 tys. zł środków na budowę chodnika w miejscowości Gołostowice.

Wójt Tomasz Gracz wyjaśnił, że Powiat Strzeliński organizuje kolejną edycję tzw. programu chodnikowego. – W tym roku złożyliśmy wniosek na rozbudowę i budowę chodnika w Gołostowicach – wyjaśnił szef gminy. Dodał, że maksymalna wartość dofinansowania to 60 tys. zł, co ma stanowić połowę wartości inwestycji. Sekretarz Magdalena Karbownik wyjaśniła, że w przypadku chodnika w Komorowicach po przetargu powstały oszczędności.

Radna Teresa Białkowska powiedziała, że cieszy ją, że znalazły się środki na organizację dożynek i Motoserca. – Pan wójt deklarował w prasie, że będzie Motoserce, dożynki, ale także przegląd piosenki ludowej „Od Janka do Iwanka”, który był szumnie zapowiadany jako impreza cykliczna. Dlaczego w tych zmianach nie zostały ujęte konkretne pieniądze? Pan dyrektor GOK jest na sali, to na pewno szybko by wyliczył, jakiego rzędu są potrzebne pieniądze. Skoro się coś obiecuje, to powinno się to realizować – dodała radna Białkowska.

Czy pani zakończyła w tym punkcie ten głos – pytał radny Grondys. – Nie jestem w stanie teraz odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie znam odpowiedzi pana wójta – odparła radna Białkowska. – Na chwilę obecną wolnych środków na tę uroczystość nie ma – odpowiedział wójt Gracz. – Na wniosek pana dyrektora zostały zaproponowane wysokiej radzie środki na gminny dzień dziecka i Motoserce oraz gminne dożynki. Są to uroczystości masowe dla mieszkańców gminy Kondratowice – dodał szef gminy. Głos zabrała także radna Białkowska, niestety, cała jej wypowiedź nie była słyszana na nagraniu.

Radna Małgorzata Krzesińska, nowa wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kondratowice

2024 rok bez "Od Janka do Iwanka"?

W kolejnym punkcie obrad przewodniczący Grondys przedstawił uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia wójta gminy Kondratowice. Zgodnie z jego propozycją, wynagrodzenie zasadnicze miałoby wynieść 10 250 zł, dodatek funkcyjny 3 150 zł, dodatek specjalny, tj. 30% wartości wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę. Do dyskusji zgłosił się radny Czesław Krawczyszyn. – Proszę, żeby mówca zabierający głos zwracał się: „panie przewodniczący, wysoka rado, panie i panowie radni i panie wójcie, a reszta w kompetencji radnego – powiedział przewodniczący Grondys, nim udzielił głosu radnemu Krawczyszynowi.

Cały artykuł zamieściliśmy w 19 (1207) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kios

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Rolnik
Mieszkanka powiedziała :
I bardzo dobrze ze nie będzie tego festynu. Może tak oficjalnie niech ktoś napisze ile kosztuje taki festyn np w tamtym roku i co sie tam placi? Czy to robi takie woww na naszą gminę? Czy ludzie z gminy chętnie przychodza? Czy jest to raczej garstka? Jeśli mam wybierać to wolę dożynki niż ten festiwal. A nie robić festyn bo 1 Pani sobie tak wymyśliła i tak ma być. Jest tyle tego typu imprez że mają gdzie nasze Panie się pokazać. A ja za kwotę tej imprezy wolalabym chodnik w jakieś wiosce .

Dożynki są dla rolników , a przychodzi ich garstka. Jednak robi się bardzo kosztowne " igrzyska " dla swoich i towarzystwa wzajemnej adoracji. Żeby to tylko Złotokłose śpiewały ale to jeszcze ściąga się gwiazdy, kosztowne gwiazdy, bo przecież Kondratowice to co najmniej Strzelin. Podatki im podnieśli i teraz na Dożynki wydadzą, pytam dla kogo ?

6
Gravatar
Mieszkaniec
Imprezy
Więc niech nie będzie też dozynek. Bo zawsze coś dla kogoś jest robione. Najlepiej nich każda wioska sobie festyn robi bo po co ludzie mają się jednoczyć.
0
Gravatar
Mieszkaniec
.
Aaa ok.. to i niech dożynek nie będzie. Może jakieś festyn dla dzieci? Bo jak widać frekwencja była.
1
Gravatar
spajker.
dożynki czyli impreza dla milionerów za gminne pieniądze. hektar pola to 50 tysia zeta co najmniej. ciągnik to 500 tysia zeta co najmniej. te hektary i te maszyny rolnicze kosztują miliony i jeszcze do tego impreza dla leni rolniczych którzy pracują 8 dni w roku. a feeee. festyn dla dzieci i owszem. proszę jednak dzieci nie straszyć i nie psuć jęczeniem starych otyłych bab na krzywych nogach. miłośnicy janka do kielc a miłośnicy iwanka do moskwy niech jadą. wiadro bimbru to mało aby człowiek przeciętny te jęki wytrzymał a wiadro viagry to mało aby uśmiechnąć się do wokalistek. dzieci mają rozrywki w necie na gminnych laptopach. same sobie w necie wybiorą co lubią.
2
Gravatar
Mieszkanka
.
I bardzo dobrze ze nie będzie tego festynu. Może tak oficjalnie niech ktoś napisze ile kosztuje taki festyn np w tamtym roku i co sie tam placi? Czy to robi takie woww na naszą gminę? Czy ludzie z gminy chętnie przychodza? Czy jest to raczej garstka? Jeśli mam wybierać to wolę dożynki niż ten festiwal. A nie robić festyn bo 1 Pani sobie tak wymyśliła i tak ma być. Jest tyle tego typu imprez że mają gdzie nasze Panie się pokazać. A ja za kwotę tej imprezy wolalabym chodnik w jakieś wiosce .
-1
Gravatar
Gastronomia
cześ powiedziała :
przeciez to zemsta za wybory, tak samo jak zrobił z olimpią podgaj

Przecież to nie możliwe to nieprawdopodobn e.

5
Gravatar
Franek
Po prostu pieniędzy nie ma i tyle
-4
Gravatar
Małgorzata
Gimnastyka powiedziała :
spajker. powiedziała :
zabrakło pieniędzy na festiwal kiczu no nazwie od janka do iwanka.
zespoły muzyczne w tym takie sado-maso wiejskomuzyczne niech zorganizuje koncerty biletowane. tłumy klientów wykupią bilety na kilka miesięcy przed koncertem a miłośników rubensowskich kształtów też należy zabiletować za możliwość robienia zdjęć. wypożyczalnia objektywów szerokokątnych też zarobi.
takie dożynki czyli święto rolnicze można zrobić ale nie w formule gumofilce bimber i disco z pola.
jak ktoś lubi folk to mogę zaproponowac kapelę ze wsi warszawa czy radogost i wiele innych neofolkowych zespołów muzycznych, na które przyjadą ludzie z całej polski a nie przyjdą niedopici szczerbaci i nieogoleni panowie spod sklepu geesu.Wielka szkoda, że nie będzie tak wyczekiwanego przeglądu piosenki ludowej „Od Janka do Iwanka”. Zawsze z wytęsknieniem na ten konkurs czekaliśmy my i nasi znajomi.

1
Gravatar
spajker.
od janka do iwanka czyli bimber i kaszanka. taki kicz to robią górale dla arabskich turystów i dobrze na tym zarabiają. cepelia umarła a kondratowice robią cepeliadę. niech kondratowice zrobią sobie odwyk od tego brzydkiego nałogu i przestaną taplać się w paramuzycznym łąjnie. we wrocławiu na ostrowie tumskim robią festiwal muzyki organowej. są festiwale muzyki gotyckiej i festiwale jazzowe. taki janek i iwanek to taka siara jak bawarski oktoberfest. w radiu wrocław na 102,3 w każdą niedzielę między 7 a 10 wqrwiają ludzi jankowoiwankową kakofonią. centrala z warszawy już im pieniędzy nie płaci od pół roku. nawet warszawie pieniędzy zabrakło na finansowanie kiczu.
2
Gravatar
cześ
przeciez to zemsta za wybory, tak samo jak zrobił z olimpią podgaj
4

Przeczytaj także