Wójt Tomasz Gracz

Rozmowa z Tomaszem Graczem, wójtem gminy Kondratowice.

Dlaczego po raz kolejny chce Pan kandydować na wójta?
- Jestem rdzennym mieszkańcem gminy Kondratowice. Swoją przyszłość również wiążę z gminą Kondratowice. Chciałbym mieć swój udział w niesieniu dobrych rozwiązań dla gminy, jak również mieć swój udział w poprawie jakości życia naszych mieszkańców.

Co udało się Panu zrealizować w poprzednich latach? Proszę przypomnieć najważniejsze inwestycje.
- Kiedy startowałem na wójta w 2018 roku miałem swój program. Moim zamierzeniem była budowa i remont dróg gminnych i powiatowych, budowa chodników, był zakup wozu strażackiego dla OSP, zakup autobusu szkolnego, było wprowadzenie białych sobót w ośrodku zdrowia, aby przyjmowali lekarze specjaliści, jak również budowa świetlicy w Księginicach Wielkich. Reasumując, moim celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa. Wszystkie pozycje, które wymieniłem, udało się zrealizować oprócz budowy żłobka.


A co ze żłobkiem?
- Były zamiary rozbudowy przedszkola i budowy żłobka. Rozmawiałem w tej sprawie z projektantem obecnego przedszkola, który przedstawił wstępne koszty budowy na poziomie ok. 4 mln zł. Miałem dwie możliwości: budowę żłobka lub remonty dróg - wybrałem remonty, ponieważ bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem. Zgłosiliśmy czterdzieści odcinków dróg gminnych do remontu i pozyskaliśmy dofinansowanie. W maju tego roku zakończymy powyższe prace. Uważam, że był to dobry wybór.

Co dziś jest w gminie do zrobienia? Jakie inwestycje?
- W planach jest dokończenie remontów wszystkich dróg gminnych z główną drogą Prusy – Kondratowice z ciągiem pieszo-rowerowym. Chciałbym dokończyć budowę chodników w jedenastu miejscowościach przy drogach powiatowych. Udało się zrealizować ciąg drogi powiatowej w stronę Wrocławia, czyli Kondratowice – Białobrzezie. W przyszłej kadencji chciałbym w porozumieniu z powiatem wyremontować drogę Prusy – Strzelin i drogę Księginice – Sienice. W tamtym roku otrzymaliśmy milion złotych dofinansowania na remont budynku stacji PKP w Kondratowicach. Mam zamiar utworzyć tam Centrum Usług Społecznych. Kilka dni temu podpisaliśmy umowę na termomodernizację szkół w Prusach i Żelowicach. Chodzi o docieplenie budynku, wymianę okien i dachu. W planie jest budowa ciągu pieszo-rowerowego w stronę Karczyna i uruchomienie ścieżki rowerowej na szlaku po byłej linii kolejowej Kondratowice – Księginice – Kowalskie. Mam też nadzieję, że uda mi się wymienić oświetlenie uliczne z lamp sodowych na ledowe, co spowodowałoby włączanie latarń w porze nocnej. Wstępnie otrzymaliśmy promesę na 630 tys. zł dofinansowania. W planach jest również zakup nowego wozu strażackiego. Chciałbym kontynuować uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury, czyli Gminny Dzień Kobiet, Moto-serce, gala najlepszego ucznia, dożynki, Dzień Seniora i inne. Chciałbym też wprowadzić bezpłatne zajęcia z języka obcego. Moim zamiarem jest również budowa żłobka.

Cały wywiad zamieściliśmy w 9 (1197) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
kowal
a co to?
A co to jest centrum usług społecznych? Parę etacików dla znajomych i rodziny Gracza i jego kumpla Bochnaka?
13
Gravatar
Tadeusz
Przynajmniej wiadomo że te centrum usług już ma księgowa.
Tak swoją drogą jakie usługi ta to ma świadczyć?

0
Gravatar
Tadeusz
Może biorąc pod uwagę hobbystyczne kamerowanie otworzymy szkołę filmową?
0
Gravatar
..
Wóz strażacki do OSP
Jaki wóz strażacki pan zakupił ? Czy mowa tu o wozie który dostała jednostka OSP kondratowice, któremu do nowego trochę brakuje ?
3
Gravatar
Wybraniec
Żłobek żłobek żłobek. A no i centrum usług. Czyli któryś znajomy dostanie ciepła posadkę
1

Przeczytaj także