Katarzyna Ryba, kandydatka na wójta gminy Kondratowice

Czy nie obawia się konsekwencji braku samorządowego doświadczenia? Jak to się stało, że popiera ją aż trzynastu radnych obecnej kadencji, którzy jeszcze nie tak dawno stali po różnych stronach politycznej barykady? Jak ocenia urzędującego wójta Tomasza Gracza i co zrobi, jeśli wygra wybory? Zapraszamy do rozmowy z Katarzyną Rybą, kandydatką na wójta gminy Kondratowice.

Chciałabym zacząć od aktualnej sprawy. Jako jedna z pierwszych ogłosiła Pani swój start w wyborach i od razu rozpoczęła kampanię. W ubiegłym tygodniu zgłosili Państwo na policję przypadki niszczenia Pani banerów wyborczych. Czy to chuligański wybryk czy zorganizowana akcja?
- Oczywiście tego nie wiemy. Zaniepokoiło nas to, ale pomyśleliśmy, że może to przypadek albo skutek wietrznej pogody. Po kilku dniach zniszczone zostały kolejne banery. Łącznie pięć, a to dopiero początek kampanii. Nie chcemy nikogo oskarżać, bo to nie to jest naszym celem, ale zgłosiliśmy sprawę na policję. Banery są prawnie chronione, finansujemy je ze środków komitetu wyborczego. Być może będzie to przestroga dla innych, żeby plakatów czy banerów nikt nie niszczył. Tak jak Pani zauważyła, jako jedni z pierwszych ogłosiliśmy mój start w wyborach. To było zamierzone. Chcieliśmy, żeby mieszkańcy mieli jak najwięcej czasu, aby mnie poznać i abym mogła do nich dotrzeć.
Z jakimi nastrojami społecznymi się Pani spotyka? Zdarza się czasem, że ktoś nie chce powiesić baneru czy przyjąć ulotek?
- Nastroje są bardzo różne. Niektórzy sami pytają o banery i o to, jak mogą pomóc w kampanii, a inni się wstrzymują. Nie chcą się uzewnętrzniać i ja to szanuję.
Jak to się stało, że podjęła Pani decyzję o starcie w wyborach? Trzeba zaznaczyć, że to Pani samorządowy debiut...
- Jakiś czas temu dostałam propozycję od grupy trzynastu radnych, którzy obecnie pełnią tę funkcję. Nie była to łatwa decyzja, bo – w przypadku wygranej – wiąże się z życiową rewolucją. Głęboko to przemyślałam, podeszłam do tego bardzo poważnie. Po konsultacjach z rodziną podjęłam decyzję, że wystartuję w wyborach. Myślę, że to dobry moment, aby w takim kierunku się realizować.
Nie mogę nie zapytać o to, jak udało się Pani zjednoczyć radnych? Nie jest tajemnicą, że są to osoby, które – przynajmniej na początku kadencji – stały po innych stronach politycznej barykady. Od czasu referendum w większości byli to radni sprzyjający wójtowi Tomaszowi Graczowi...
- O to, czym kierowali się radni należałoby ich zapytać. Nie czuję się upoważniona do odpowiedzi na to pytanie. Zapewne w niedługim czasie zechcą sami o tym opowiedzieć.

Cały wywiad zamieściliśmy w 9 (1197) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Xona
Ja uważam że nie macie racji z tymi głosami za czy przeciw bo to lub tamto zobaczyłam usłyszałam powiedział powiedzaiała To trzeba wybierać na chłodno a nie na wzburzeniu i wtedy dobrze będzie wybrane.
2
Gravatar
spajker.
wybieranie na chłodno to konieczność tego aby kandydat zaprezentował swój dorobek naukowy i dorobek życiowy. to koniecznośc aby z nim chociaz chwile porozmawiac aby ocenić czy to jest homo-sapiens czy też aktywista partyjny i analfabeta zarządczy posługujący sie hasłami swojej partii przewodniej. zanim przyjma cie do pracy na kasjera to musisz kazac staż pracy i umiejętność obsługi kasy fiskalnej i klienta. kiedy chcesz zostać ważnym politykiem to nic nie musisz. no musisz opowiadać co ty rozdasz swoim wyborcom za darmo, za darmo czyli na ich koszt a nie na twój koszt. na chłodno to patrzę na siermiężne i durne twarze polityków, z których tępota emanuje i wiem że wyborcy oddający na nich głosy to sodomici i miłośnicy sado-maso. dotyczy to nie tylko powiatu strzelińskiego.
0
Gravatar
Janek Mela
Niepotrzebnie się denerwujesz i złościsz i tak wygra ten co wygrać powinien bo ktoś wygrać musi.
1
Gravatar
spajker.
no tak. wkurza mnie jednak to że wybory to nie wybór człowieka najbardziej kompetentnego ale wybór najładniejszej dody albo wybór najwiekszego fantasty-obiecywacza. sam założę kiedyś stringi przefarbuje sie na blond poćwiczę na rurze i poopowiadam co to ludzie dostana ode mnie za darmo czyli na ich koszt jak tylko rozprawię sie z opozycją. poproszę na namiary sklepu ze stringami i z tanimi krawatami. ja będę dwa w jednym i pokonam wszystkich . legitkę partyjną będę miał z każdej partii aby ludzie wiedzieli że ja jestem swój. tymczasem mam do zjedzenia czarny salceson i kaszankę. nie wiem co wybrać.
0
Gravatar
Mieszkaniec
Miałam dylemat na kogo głosować. Ale przez to co odbywało się na 2 sesjach to już wiem. Panie Gracz ma Pan mój głos.
1
Gravatar
Mieszkaniec Kondratowic
Mój głos
Miałem dylemat na kogo głosować ale widząc kampanie obecnego wójta i jego świty, już zdecydowałem. Ma Pani mój głos.
-3
Gravatar
Kiedy
Ale dlaczego 😲?
0
Gravatar
Wybraniec
Dość sracza i jego banerów. Niedługo człowiek lodówkę otworzy i ta czerwona twarz z niej wyskoczy.
Czas na zmiany. Ale przecież Tadziu swoimi elokwentymi wpisami na to nie pozwoli. Co 4lata ta sama spiewka

0
Gravatar
Mieszkaniec
Ktoś jeszcze ma wątpliwości czy ta gazeta jest obiektywna? Śmiech na sali. Tak samo jak to że Pani Giemza startuje z tej samej listy co Pan Krawczyszyn. Po sądach się ciągają. Zeznania na policji dają a koniec końców na jednej liście zasiadają. I taka właśnie jest laurka tej partii. Wstyd! Że pani Giemza jeszcze ma odwagę spojrzeć w lustro! Chyba że lustra już w domu nie ma. Do Pani Ryby nic nie mam pozatym że marionetka Pani Białkowskiej. Wzięła mało znana osobę i myśli że urząd wygra. Bo sekretarza chyba sie zamarzyło.
2
Gravatar
Z.Trybik
Twój wpis to żenada i słoma z butów. Dlatego będę głosować na Panią Katarzynę i jak słyszę i całe Kondratowice też.
3

Przeczytaj także